שני צעירים פלסטינים הותקפו בירושלים, חשד כי הרקע לאומני

מצבם של השניים, תושבי בית חנינא, הוגדר בינוני וקל. הם מספרים שהוכו על ידי 12 יהודים, לאחר ששמעו שהם ערבים. מהמשטרה נמסר כי המקרה בבדיקה

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

שני צעירים פלסטינים מירושלים הותקפו אתמול (שישי) על ידי מספר אנשים בעיר. השניים, אמיר שוויקי וסאמר מחפוז, בני 20 מבית חנינא, הלכו אתמול אחרי ארוחת סיום הצום לחפש את כרטיס העובד של שוויקי שאבד לו בתחנת הרכבת הקלה. במשטרה אומרים כי ככל הנראה מדובר בתקיפה על רקע לאומני. 

"בא אחד מכיוון נווה יעקב", סיפר מחפוז ל"הארץ", "ואמר תביא לי סיגריה, אמרתי לו שאין לי, הוא שמע שאני ערבי והלך וחזר אחרי שניות עם חברים שלו, אולי 12 אנשים. הם היו עם מקלות וברזלים והתחילו להרביץ לנו חזר על הראש", סיפר.

מתיאור שמסרו לתחקירן האגודה לזכויות האזרח, חוסאם עבד, עולה שהתוקפים היו מצויידים במוט ברזל ובמחבט בייסבול. הם היכו את השניים באכזריות עד לאובדן הכרה, ואז הסתלקו מהמקום. לטענת הקורבנות שוטרים שהגיעו למקום לא הזעיקו אמבולנס, והם פונו על ידי עוברי אורח למרפאה שכונתית בבית חנינא ומשם לבית החולים אל מוקסד.

אחד הפצועים בבית החולים הדסה בירושלים

הם הועברו לבית החולים הדסה עין כרם אתמול במצב קשה. דוברת המרכז הרפואי הדסה מסרה כי שני הגברים הגיעו אתמול ליחידת הטראומה. לאחר אבחון וטיפול אושפזו במחלקה הנירוכירוגית ומצבם התייצב: אחד מהם מוגדר נכון להיום במצב בינוני לאחר שעבר ניתוח במהלך הערב, והשני במצב קל.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "אתמול התקשרה אישה וסיפרה שהבחינה בשני בני מיעוטים ובמספר יהודים באזור והיא שמעה צעקות והבינה שיש תקיפה. למקום הגיעה ניידת שהזמינה אמבולנס, אבל המשפחה סירבה להמתין לבוא האמבולנס, ופינתה אותם באופן עצמאי. היחידה לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים פתחה בחקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ