משפחתו של סמ"ר אורון שאול החליטה לשבת עליו שבעה

בשבוע שעבר קבע צה"ל את מותו של לוחם חטיבת גולני שנהרג בתקרית הנגמ"ש בשג'עיה, והוגדר כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

משפחתו של סמל ראשון אורון שאול - שמותו נקבע ביום שישי האחרון לאחר שהוכרז כנעדר, החליטה אתמול לשבת עליו שבעה. ההחלטה התקבלה בתום פגישה שנמשכה שעתיים וחצי בין בני המשפחה לרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ, מנהל המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, ופרופ' יעקב נאמן, איש הקשר של המשפחה עם הצבא.

דודתו של אורון, רחלי גזית, אמרה כי המשפחה השתכנעה מהסברי נציגי הצבא באשר לנתונים שהביאו אותם לקבוע את מותו, ועל כן החליטה לקיים את השבעה.

ביום שישי האחרון קבע צה"ל את מותו של סמ"ר שאול, לוחם בחטיבת גולני, שהוגדר כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע. על כן, לא נערכה לווייה, ומשפחתו לא היתה חייבת לשבת עליו שבעה. ראש אגף כוח האדם בצה"ל, אורנה ברביבאי, הרב הצבאי הראשי ומפקד עוצבת הבשן, תא"ל אופק בוכריס, הגיעו לבית המשפחה כדי לעדכן אותם בהחלטה. מצה"ל נמסר אז כי "בטרם התקבלה ההחלטה נשקלו השיקולים ההלכתיים, הרפואיים ושיקולים רלוונטיים נוספים".

סמ"ר שאול הוא אחד החיילים ששהו בנגמ"ש שספג פגיעה ישירה של אר־פי־ג'י בשכונת שג'עיה שברצועה. מאז התקרית ניסו בצבא להביא לזיהויים של כל שבעת לוחמי גולני שנהרגו בתקרית. רק לאחר כמה ימים הצליחו לזהות שישה מהלוחמים, שהוגדרו כחללים. זיהויו של סמ"ר שאול היה מורכב יותר, ולכן הוגדר בתחילה כנעדר, עד לקביעת מותו ביום שישי האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ