הבוקר (שלישי) הותר לפרסום כי חמישה חיילים נהרגו אתמול בתקרית שבה חדרו חמושים פלסטינים מרצועת עזה דרך מנהרה לנחל עוז. ההרוגים הם סמל דניאל קדמי, בן 18 מצופים; סמל ברקאי ישי שור, בן 21 מירושלים; סמל שגיא ארז, בן 19 מקרית אתא; סמל דור דרעי, בן 18 מירושלים וסמל נדב ריימונד בן 19 משדמות דבורה. מאז תחילת הלחימה בעזה נהרגו 53 חיילים וקצינים ושלושה אזרחים.

סמל דניאל קדמי, לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 18 מצופים, הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הוא הותיר אחריו את הוריו, בועז ותמי, ושלושה אחים מבוגרים ממנו. קדמי, שאמו היא אחות בכירה בבית החולים מאיר בכפר סבא, למד בתיכון רבין בכפר סבא, לחם בחטיבת כפיר ויצא לקורס מ"כים. הוא נהרג יחד עם ארבעה מחבריו לקורס.

הלוויתו התקיימה היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. מפקדו בחטיבת כפיר, סג"מ אור, ספד לו: "תקופה ארוכה עברנו יחד. היית הקשר שלי וסמכתי עליך בעיניים עצומות. לא הייתי מוכן לוותר לך על קורס המ"כים כי אתה מנהיג. לא נהרגת לשווא. בלעדיך לא היינו עומדים כאן".

אחיו אמר, "כמה נפלא אתה. היית מצחיק, איכותי, בעל חיוך כובש, ילד פלא. אח למופת. דניאל, בן, אח, חבר, לוחם, גיבור ישראל. ככה אני רוצה שיזכרו אותך כולם. אח יקר דניאל. גיבור ישראל. ברצוני להצדיע לך פעם אחרונה ולתת לך נשיקה".

בבית משפחת קדמי ביקר הבוקר ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה. "אנחנו אבלים את מותו של בן השומרון, חייל גיבור, בן למשפחה שהיא ממקימי ההתיישבות בשומרון" אמר מסיקה, "אני קורא לממשלה לא להיכנע ללחץ להפסקת האש. בל ניתן כי מותם של יקירינו יהיה לשווא".

סמל ברקאי ישי שור, לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 21 מירושלים, הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים הערב ב-19:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. ירון שור, אביו של ברקאי, כתב כי בנו היה ילד אהוב על סביבתו ונהג להתנדב בכל הזדמנות. "ביד אליעזר הוא סייע באריזת מזון, התנדב במד"א, היה מדריך ואחראי על סניף בני עקיבא 'מרכז'. אם ראה אדם לצד הדרך - תמיד עצר ועזר", הוסיף.

שור כתב עוד כי בנו למד שנתיים בישיבת "שבי חברון" ושאף לשרת כפאראמדיק. "משלא הצליח - לקח את החיילוּת הקרבית הכי רחוק שיכול", הוסיף, "בחופש הגיע לעבודה כדי לנקות את כוונת הרובה באוויר דחוס. את מסע הכומתה שאורכו 65 קילומטרים הוא התעקש לעשות אף שהרופא ניסה לקצר לו את המסלול בשל שברי ההליכה". 

פעילות צה"ל באזור נחל עוז, אתמולצילום: רויטרס

סמל שגיא ארז לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 19 מקרית אתא, הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים היום בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. יניב הרן, בן דודו של ארז, סיפר הבוקר כי נפגש עמו בפעם האחרונה ביום שישי האחרון. "המשפחה ארגנה תרומות לכל הגדוד, והוא נורא התבייש שיידעו שזה ממנה", אמר, "הם הספיקו לראות אותו לחצי דקה. הוא אמר שהוא מוכן ושהתאמן לזה, ורצה להיכנס ולעשות את מה שצריך לעשות".

לדברי הרן, "ארז הוא המלך של המשפחה הזו. זה ילד שמתחילת דרכו ידע מה הוא רוצה לעשות וכשהוא הלך לפנימייה הצבאית זה היה נגד רצון ההורים שלו. ילד שבא מבית ציוני, ערכי וטוב. הם לא רצו לשחרר אותו והוא התעקש. הוא הלך לגבעתי ויצא לקורס מ"כים מוקדם. אין כאלה אנשים". עוד הוסיף הרן כי "המבצע הזה היה לו חשוב מאוד, כי המנהרות האלה הן מכת מוות. הוא רצה להיות מג"ד בפלחו"ד. תמיד היתה לנו התערבות מי יצדיע בסוף למי. הוא ניצח, אני מצדיע לו".

סמל דור דרעי, לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 18 מירושלים. דרעי הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל אחר מותו. הלוויתו תתקיים היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. דרעי, בן 18.5, היה הצעיר מבין ארבעה אחים ולמד בתיכון מקיף גילה. הוא התגייס בנובמבר האחרון לחטיבת כפיר, יצא באחרונה לקורס מ"כים והוקפץ עם פלוגתו להגנת עוטף עזה. לפני שבועיים, זמן קצר לפני שהגיע לשטח, כתב בהודעה לאחיו אביחי "התגייסתי בשביל זה, לא בשביל משהו אחר. אל תגיד להורים. תגיד שאני באימון".

אחיו סיפר היום כי היה השטותניק של המשפחה, "הוא ידע להצחיק את כולם והיה הגאווה שלנו", אמר, "בכל מקום שהוא דרך תמיד דיברו עליו. לפני הגיוס הוא עשה מכינה לצבא והיה קורע את עצמו בשביל להגיע ליחידה קרבית. הוא רצה להגיע לעוקץ אבל כפיר נלחמו עליו והם ידעו למה. הוא היה בקושי ארבעה חודשים בצבא וקיבל מצטיין חטיבה".

סמל נדב ריימונד, לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 19 משדמות דבורה. הוא הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים היום ב-18:00 בבית העלמין בשדמות דבורה. ריימונד, בן לאבי ויובל ואח בכור לנעם (18) ויואב (13), למד בבית הספר החקלאי כדורי והיה אלוף הארץ במירוץ אופניים דאון-היל בשנת 2011.

לדברי זיו שר, דודו של נדב, הוא היה "בחור מלא חיים". "הוא תמיד היה מוקף חברים וקשור למשפחה קשר עמוק. נדב היה גאה שהתגייס לצנחנים. ביום שישי דיבר עם הוריו בפעם האחרונה ואמר להם שכל היום הוא עסוק, נהנה מכל הפינוקים ששולחים בחבילות וביקש שלא ידאגו לו. אימו הבטיחה לו שהיא לא מודאגת ושהיא אוהבת אותו מאוד. כולם אוהבים אותו מאד ויותר מכל אנחנו זוכרים את החיוך שלו. פניו קרנו תמיד בשמחה". 

שחר אלמקייס, מדריך כושר קרבי בגליל התחתון, סיפר כי "לנדב היתה אישיות מדהימה. נער שמתעניין ומעלה שאלות, עם מוטיבציה גבוהה. הוא רצה להגיע רחוק. הוא היה בחור צנוע ויודע לכבד את הסובבים ולמשוך את חבריו קדימה. רצה לתרום. קשה לי לעכל את האבידה הגדולה". הוא סיפר כי "נדב רצה לשרת בצנחנים, כמו סבו וכמו אביו".

התקרית אירעה כשחמישה חמושים חדרו לשטח ישראל דרך פיר מנהרה ופתחו באש לעבר כוח צה"ל באזור נחל עוז. הכוח הגיב באש והרג את אחד החמושים, אך שלושת האחרים הצליחו להימלט וחזרו לשטח הרצועה.

אמש הותר לפרסום כי חמישה חיילי צה"ל נהרגו בשעות הצהריים והערב ברצועת עזה ובגבול הרצועה. בשעות הצהריים אתמול נהרג סמל-ראשון משה דוינו, לוחם הנדסה בן 20 מירושלים, מפגיעת טיל נ"ט בכלי הרכב ההנדסי בו נסע. ארבעת ההרוגים הנוספים, לוחמים מחטיבת השריון 7, נהרגו מפגיעת פצמ"ר בשטח כינוס במועצה האזורית אשכול: סמל-ראשון אליאב אליהו חיים כחלון, בן 22 מצפת; רב-טוראי מידן מימון ביטון, בן 20 מנתיבות; רב-טוראי נירן כהן, בן 20 מטבריה; ורב-סמל (במילואים) עדי בריגה, בן 23 מבית שקמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ