בנט תוקף את מדיניות נתניהו: היעד אינו חיסול המנהרות אלא הכרעת חמאס

שר הכלכלה טען כי על ישראל לדחות כל הצעה להפוגה הומניטרית ואף להקים רצועת ביטחון בצדו המערבי של הגבול. "יש לפרז את הרצועה כמו יהודה ושומרון"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הכלכלה נפתלי בנט תקף הבוקר (שלישי) את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע ליעדי המלחמה בעזה. בנט טען בהודעה שפרסם כי היעד לא צריך להיות הטיפול במנהרות אלא "הכרעת חמאס". עם זאת, הדגיש כי אינו תומך בכיבוש הרצועה מחדש או בהישארות צה"ל בעזה לצמיתות וטען כי יש לפעול כדי "לעקור בכוח את האמונה אצל חמאס שהוא יכול לנצח".

"המנהרות הן לא שורש הבעיה. הן שלוחות למימוש אסטרטגיית ההשמדה של חמאס", אמר בנט, "מה צריך לעשות? לסמן את היעד: פירוז הרצועה כמו יהודה ושומרון. ללא טילים; ללא מנהרות. יש להטיל על צה"ל משימה ברורה: תביאו אותנו לכך".

בנט הדגיש כי על הקבינט להנחות את צה"ל לא להרפות ולא לעצור עד שהיעד הזה יושג, בכוח או בהסכמה. הוא הבהיר כי אסור להסכים לכל בקשה להפוגה הומניטארית. "תכו בחמאס ללא רחם. ביום ובלילה. בימי חול ובימי חג. ללא הפוגה וללא מנוחה. עד להכרעה", הוסיף בנט.

נתניהו ובנט במליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

בנט סבור כי צה"ל אינו רחוק מהכרעת חמאס. הוא הדגיש כי יש להמשיך בפעולות נגד חמאס ולסרב לכל בקשה מצד הקהילה הבינלאומית לעצור את התקיפות ברצועה.

שר הכלכלה ציין כי היעד לגבי המנהרות צריך להיות ברור יותר. לדבריו, יש להגדיר את היעד כמחיקת כל המנהרות בעזה. הוא אף הציע הקמת רצועת ביטחון בצד המערבי של הגבול בעזה כדי להמשיך את הפעולה להריסת כל המנהרות.

"אם צריך עוד חודש בשביל זה, אז נקבל. אם צריך שנה של עבודה במרחב חיץ, אז נדרוש ונקבל. אם צריך חופש פעולה צה"לי לתוך הרצועה לצמיתות, אז נדרוש ונקבל", אמר. "לא רק לפעול כמיטב יכולתנו אלא לחסל את איום המנהרות". בנט הוסיף כי רק הכרעה ברורה תמנע את המלחמה הבאה בעזה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ