מח"ט גבעתי: "מי שתקף אותי בגין המכתב לא יודע מהי רוח לחימה"

אל"מ וינטר אמר בראיון לעיתון "משפחה" כי בסכנת חיים "גם הכופר הכי גדול פוגש את אלוקים", והוסיף כי "לימוד התורה מגן על עם ישראל יותר מהכל"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אל"מ עופר וינטר, שהפנה למפקדי היחידה, בו כתב כי הם נבחרו להילחם "באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל". וינטר אמר בראיון לעיתון החרדי "משפחה" כי "מי שתקף אותי בגין המכתב ראה כנראה כלי נשק רק בתמונות, לא היה בחיים שלו בקרב ואינו יודע מהי רוח לחימה".

הוא הוסיף כי לפני יציאה לקרב הוא אומר לחיילים "שמע ישראל אתם יוצאים היום למלחמה", והדגיש כי "אין אחד מהם, ואפילו החילונים ביותר, שאינם אומרים בכוונה עצומה את התפילה לפני יציאה לקרב. במלחמה, כשהחיילים יודעים שהם עשויים למסור את הדבר הכי יקר להם, את חייהם, הם מתחברים לאמת שלהם. כשאדם בסכנת חיים, הוא מתחבר לאמת הפנימית הכי עמוקה שלו, וכשזה קורה, גם הכופר הכי גדול פוגש את אלוקים".

וינטר צוטט, כשהוא אומר כי "דווקא בעת של מלחמה, שבה הרצון להצטרף לכוחות הלוחמים הוא עז, צריכים לחזור ולהדגיש שמה שהכי נדרש לעם ישראל זה שבני התורה ישבו וילמדו תורה ביתר עוצמה ועוז. לימוד התורה מגן על עם ישראל יותר מכל דבר אחר. מי שיכול לשבת וללמוד - זאת חובתו".

עופר וינטרצילום: דובר צה"ל

בדף שפרסם לפני כשלושה שבועות, כחלק מפעילות גבעתי במבצע "צוק איתן", כתב אל"מ וינטר כי בחטיבה "מקבלים על עצמנו את המשימה מתוך שליחות וענווה גמורה ומתוך שאנו מוכנים להסתכן ולמסור את נפשנו על מנת להגן על משפחותינו, על עמנו ועל מולדתנו". בדף שחולק תחת הכותרת "דף מפקד לקרב", הדגיש מפקד החטיבה את משימת הכוחות לעמוד במשימה "על מנת להכרית אויב ולהסיר את האיום מעם ישראל". "אצלנו", כתב, "לא חוזרים בלי לבצע".

בדף, שהופץ ברשתות החברתיות בימים האחרונים, פנה המח"ט למפקדים וכתב כי הוא "נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל היה נא מצליח דרכינו, אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ