הצנזורה הורתה לניו יורק טיימס לאשר ידיעות על הקצין גולדין

עורך החוץ של העיתון רמז כי כתבים מחוץ לישראל שאינם כפופים לצנזורה ידווחו על התקרית. זו הפעם הראשונה זה 6 שנים שהצנזורה מורה כך לעיתון

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הצנזורה הצבאית הורתה לניו יורק טיימס להעביר את כל החומרים הנוגעים לנפילתו בשבי של הקצין סג"מ הדר גולדין לביקורת של הצנזורה טרם פרסומם. בתגובה, רמז העיתון כי כתבים שאינם מוצבים בישראל, ועל כן אינם כפופים לצנזורה, יפרסמו את הידיעות הנוגעות לאירוע. מדובר בפעם הראשונה מזה כשש שנים בה דורשת הצנזורה מניו יורק טיימס לעבור ולאשר כתבות בעיתון לפני פרסומן.

בפרסום בבלוג העורכים של העיתון מצוטט עורך החוץ של הטיימס, ג'וזף קאן: "הצוות מטעמנו המוצב בישראל אינו רשאי לפרסם סיפורים על נושאים שנוגעים לביטחון לאומי לאחר שהוגדרו כך על ידי הצנזורה הצבאית, אלא אם כן ישנו אישור מפורש מצידה... מובן שאנו משתמשים בכל הצוות הבינלאומי שלנו כדי לכסות אירועים חשובים, והטיימס ככלל אינו תלוי בצנזורה הישראלית". הוא הוסיף כי הטיימס לא שיגר עדיין שום ידיעה לביקורת הצנזורה טרם פרסומה.

מערכת ניו יורק טיימס בניו יורקצילום: אי-אף-פי

העורכת הציבורית של העיתון, מרגרט סאליבן, שפרסמה את הבלוג, הוסיפה כי היא מבינה שהמצב אינו לחלוטין שונה מסיטואציות דומות בארצות הברית שבהן אדם נתון בסכנה. "עדיין יש משהו מטריד ברעיון של צנזורה, לא רק לעיתונאים אלא לכל מי שמעריך את חופש המידע". לדבריה, "זה מעודד שהעיתון לא העביר שום ידיעות לצנזורה, ואני מקווה שהמצב יישאר כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ