הוריו של הדר גולדין: אסור להפקיר אותו ולעזוב את רצועת עזה בלעדיו

בני משפחתו של קצין גבעתי שכנראה נשבה בהיתקלות ליד רפיח אמרו לכתבים מחוץ לביתם כי הם בטוחים שהוא חי, וקראו לראש הממשלה לדבר איתם

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

משפחתו של סגן-משנה, הדר גולדין, קצין צה"ל שכנראה שבה חמאס, קיימה הערב (שבת) מסיבת עיתונאים מחוץ לבית המשפחה בכפר סבא, ובמהלכה קראה שלא להפקיר את בנה ברצועת עזה. עם הכתבים דיברו אביו ואמו של הקצין, שניים מאחיו, אחותו הגדולה וארוסתו.

אביו, ד"ר שמחה גולדין, אמר שהוא: "אני מג"ד במילואים, עשיתי מילואים עד גיל 50, ואני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו. הלוחם שלי האישי בפיקוד צפון היה בני גנץ, ואני יודע שלא יכול להיות דבר כזה – שהוא ייתן לצה"ל הוראה לצאת מאיזה שהוא מקום שיש עדיין חייל שם בפנים. אני יודע, אני מכיר את עופר וינטר (מח"ט גבעתי), אני קראתי את סיסמאות הקרב שלו לפני היציאה. אני לא מאמין שהוא יפקיר קצין שלו, פלס"ר גבעתי בעזה. לא ברפיח ולא בשום מקום אחר".

לעדכונים שוטפים ממבצע "צוק איתן"

משפחת גולדין, הערב ליד ביתהצילום: מתוך שידורי ערוץ 2

האב הוסיף לגבי הקשר של משפחתו עם הממשלה: "אני מחכה שנתניהו ידבר איתנו. אני מניח שבגלל השבת לא יצר קשר, אבל יש לנו את כל הלילה". בדבריו לתקשורת השיב ראש הממשלה כי ייצור קשר עם משפחת גולדין בהמשך הערב, סיפר כי דברי בני המשפחה ריגשו אותו, והדגיש כי הממשלה תעשה הכל כדי להביא לשחרורו.

אמו של הדר, חדווה, קראה אף היא להחזיר את בנה הביתה. "הדר הוא החיוך שלנו, ואתם רואים את זה בכל התמונות. גידלנו ארבעה ילדים לתפארת מדינת ישראל. כולם קצינים בצה"ל. עכשיו הדר ואחיו צור משרתים ביחידות עיליות. אני דורשת ממדינת ישראל שלא תעזוב את עזה עד שהיא תחזיר את הילד שלי הביתה. הדר הוא התאום של צור, החצי השני של צור, שניהם משרתים באותו מקום. אני דורשת ממדינת ישראל לא להפקיר את הילד שלי, ולא להפקיר אף ילד שיצא להגן על מדינת ישראל".

צור, אחיו התאום של הדר, סיפר על חלקו שלו ושל אחיו בלחימה: "יצאנו בעקבות שלושה חטופים. אני יצאתי לחלץ פצועים, וחילצתי עשרות פצועים, הכל בשביל לומר להם שהמדינה והעם שלנו עושים הכל, ושאין להם מה לדאוג. וגם להדר אין מה לדאוג – נעשה הכל בשבילו. ולהדר אני אומר - אני אעשה הכל בשבילך. אני צור איתן ועם ישראל איתי".

סגן-משנה הדר גולדין, שכנראה נשבה בידי חמאסצילום: ללא קרדיט

הוא גם הרחיב על הנסיבות שהביאו את אחיו להתארס במסגרת מבצע "שובו אחים". "ברגילה שלו הוא החליט להתארס. שאלתי אותו, למה הוא עושה את זה. והוא אמר שדווקא בגלל הרגע הזה, שיש חטופים, אנחנו משפחה גאה, עם שמח, עם גאה, רוצים לשמח את כולם ולחזק את כולם ודווקא עכשיו אנחנו מחליטים להתחתן. עם האמירה הזאת, הזוג הכי יפה, הכי שמח שיש, החליטו לצאת ולהתחתן", אמר צור גולדין.

איילת, האחות הגדולה במשפחה, חיזקה את דברי הוריה, והצטרפה לקריאה שלא לסגת מהרצועה עד להחזרת אחיה: "הדר נשלח על ידי המדינה, נחטף על ידי ארגון טרור, והוא חי. אנחנו מרגישים אותו, והוא חי עכשיו. אני לא מוכנה ששום מלל אחר ייכנס ללקסיקון. זה אח שלי, התינוק. הוא יצא להגן על תושבי הדרום. כולנו יצאנו, כולנו התגייסנו. אני לא מעלה בדעתי שהוא יישאר שם. המבצע הזה, המלחמה הזאת, התחילה כששלושה נערים נחטפו. עשרות חיילים איבדו את החיים שלהם. אם אנחנו נצא משם, כשחייל חטוף נשאר שם, זה כישלון".

עדנה, ארוסתו הטרייה של סג"מ גולדין, דיברה ישירות אל ארוסה בתקווה שיחזור: "הדר שלי, גיבור ישראל, אני אוהבת אותך, מתגעגעת אליך, מחכה לך, מחכה לרקוד איתך בחתונה שלנו, עוד מעט, עוד מעט".

מסיבת העיתונאים מחוץ לבית משפחת גולדין בכפר סבאצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ