נתניהו לצלב האדום: סייעו בהשבת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין

ראש הממשלה נפגש עם נשיא הוועד הבינ"ל של הצלב האדום, ואמר לו כי "חמאס מונע כניסה של ציוד הומניטרי לעזה", אך ישראל תסייע ככל יכולתה בהעברתו

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מנשיא הוועד הבינלאומי של הצלב האדום פיטר מאורר, עמו נפגש היום (חמישי), לסייע בהשבת גופותיהם של סמל ראשון אורון שאול ושל סגן הדר גולדין, שנהרגו בלחימה ברצועת עזה.

שאול נהרג במהלך הקרב בשכונת שג'עיה, אולם הוכרז תחילה כנעדר. חמאס הציג אחרי הקרב כמה פריטים של שאול, וטען כי הוא מחזיק בו כבן־ערובה. כמה ימים לאחר מכן הוגדר כחלל שמקום קבורתו לא נודע. גולדין נהרג בקרב ברפיח וגופתו נחטפה על ידי חמאס. במשך יממה נחשב גולדין כנעדר ולאחר מכן כשבוי בידי חמאס, אך לבסוף הכריז עליו צה"ל כחלל. ביום ראשון הוא הובא למנוחות.

בהודעה של לשכת ראש הממשלה נמסר כי במהלך הפגישה עם נשיא הוועד הבינלאומי של הצלב האדום הציג נתניהו עדויות על שימוש של חמאס בתושבי עזה כמגן אנושי. נתניהו ציין שחמאס משתמש גם במתקנים של האו"ם כאתרים לאחסון ולשיגור רקטות. "חמאס מוציא להורג כל מי שמעז להתבטא נגד החורבן שחמאס הביא על תושבי עזה", אמר ראש הממשלה במהלך הפגישה, והוסיף כי "עכשיו חמאס מונע כניסה של ציוד הומניטרי לתוך עזה". נתניהו אמר למאורר שישראל תסייע ככל יכולתה בהעברת ציוד הומניטרי לתושבי רצועת עזה.

נתניהו ומאורר בתל אביב, היוםצילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה הזכיר למאורר כי בפגישתם הקודמת לפני כשנה אמר לו שישראל תמשיך להקפיד על שמירת הדין הבינלאומי, אבל לא תשב בחיבוק ידיים מול ארגוני טרור, וכי לישראל יש הזכות המלאה להגן על עצמה, תוך הקפדה לפעול בהתאם לחוק הבינלאומי. "מי שנושא באחריות לפגיעות הטרגיות באזרחים הוא חמאס בלבד", הדגיש. "אם הזכות של ישראל להגן על עצמה מול טרור שכזה לא תהיה ברורה, זה יהיה סימן מבשר רעות לכל מדינה דמוקרטית ומוסרית שכמותנו, הפועלת בהתאם לחוק הבינלאומי ומתוך הגנה עצמית ולגיטימית במטרה להגן על אזרחיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ