הערב: הפגנה למען תושבי עוטף עזה בת"א

אלפים צפויים להשתתף בהפגנה בכיכר רבין. המארגנים מבהירים כי זו אינה הפגנה פוליטית, אלא הפגנת תמיכה בתושבי הדרום

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אלפים צפויים להשתתף הערב (חמישי) בהפגנת סולידריות עם תושבי עוטף עזה שתתקיים בכיכר רבין בתל אביב בכותרת "לא שותקים באדום". ההפגנה תחל בשעה 19:00 וישאו בה דברים ראשי רשויות מהדרום ותושבי יישובים הסמוכים לגדר. את האירוע ינחו אורלי וילנאי וגיא מרוז ויופיעו בו אמנים ובהם להקת טיפקס. המארגנים מבהירים כי זו אינה הפגנה פוליטית, אלא הפגנת תמיכה בתושבי הדרום.

"יש לנו דרישה מאוד פשוטה... שקט שיאפשר לנו לנהל שגרת חיים ולגדל את ילדינו כפי שעושים הורים בכל רחבי הארץ", נכתב בכרזה שהופצה אתמול לקראת ההפגנה. "זו לא הפגנה פוליטית, זו הפגנה של תושבי ישראל. ירי לעבר הדרום הוא בעיה של כולנו. זה הזמן להתעורר, לצאת מהבית ולצעוק את צעקת תושבי הדרום. די למציאות הבלתי נסבלת! אנחנו מצפים שממשלת ישראל תמצא פתרון ארוך טווח ויציב לירי על יישובי הדרום".

בעקבות ההפגנה, ייחסמו החל מהשעה 18:00 הכבישים הבאים: אבן גבירול לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב; ארלוזורוב בין וייצמן לאבן גבירול; דוד המלך מווייצמן עד כיכר רבין; פרישמן מכיכר מסריק ועד אבן גבירול; בן גוריון משלמה המלך עד כיכר רבין; גורדון משלמה המלך ועד מלכי ישראל; מלכי ישראל לשני הכיוונים מבן גוריון ועד שדרות ח"ן; הדסה מבן גוריון ועד אבן גבירול. כמו כן ייחסמו לתנועה כל הרחובות החוצים המובילים לצירי תנועה אלה. המשטרה מבקשת מהציבור להגיע לאירוע בתחבורה ציבורית ולהימנע מכלי רכב פרטיים. התנועה צפויה להיפתח בשעה 23:00. 

מארגני ההפגנה הבהירו אתמול כי המשטרה אישרה אותה, אך כי ייתכנו שינויים, בהתאם למצב הביטחוני. בשבת האחרונה ביטלה המשטרה הפגנת שמאל שתוכננה להתקיים בכיכר רבין במחאה על הלחימה בדרום. המשטרה נימקה כי "בעקבות המצב הביטחוני, האיום הרקטי ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, הוחלט שלא לקיים אירועים בהשתתפות קהל רב בשטח פתוח". למרות החלטת המשטרה, התייצבו כ-200 פעילי שמאל בכיכר רבין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ