גילי כהן
גילי כהן

מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, אלוף משנה (במיל') עודד ראור, מת הלילה בשנתו בביתו שבקדימה.

ראור, שצמח בסיירת מטכ"ל, היה מפקד היחידה בין השנים 2004 ל-2007, בין היתר במהלך מלחמת לבנון השנייה. בהמשך, הוא פיקד על חטיבת המילואים 5, ולאחר מכן פרש משירות צבאי. בשלוש השנים האחרונות הוא השתלב בקבוצת "רד-בינת", ושימש בה כסמנכ"ל פיתוח עסקי והתמחה בתחום הביטחון בעולם. ראור, בן 47 במותו, היה נשוי לאיילת, והותיר אחריו שתי בנות. הלווייתו תתקיים היום בשעה 18:30 בקיבוץ שפיים.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ספד היום לראור, שהיה מפקד צוות בתקופה בה שימש יעלון כמפקד היחידה. "עודד היה אדם מיוחד, אכפתי, מסור מאוד, עם מחויבות עצומה לאנשים, לחבריו ולעשייה, שהצניעות והענווה היו חלק בלתי נפרד מאישיותו", כתב יעלון, "בסיירת מטכ"ל - הן כלוחם והן כמפקד - עודד הפגין מקצועיות רבה, מוטיבציה אדירה וחשיבה מבצעית יצירתית, שסייעו לו להשתתף ולהוביל מבצעים שהשתיקה יפה להם, אך תרומתם לביטחונה של מדינת ישראל היא עצומה. צפיתי בו מקרוב במבצעים שונים של הסיירת, ותמיד התרשמתי מקור הרוח שלו ומיכולתו להוביל ולהנהיג לוחמים אל המורכבות שבמשימות. עודד יחסר בראש ובראשונה למשפחתו, ולכל מי שזכה להכירו. אני משתתף בצערה העמוק של המשפחה".

אל"מ עודד ראורצילום: בן אברהם / במחנה

אבישי מוסקוביץ', חברו לעבודה של עודד, סיפר היום כי מותו של ראור היה פתאומי, וכי בשבועיים האחרונים ניצל את הפסקות הצהריים שלו בעבודה לביקור של חיילים שנפצעו בלחימה בעזה ואושפזו בבית החולים שיבא בתל השומר. "עודד היה אדם שדאג לכל מי שהיה סביבו, רק לא לעצמו. הוא כיבד את האנשים שסביבו, איש צנוע וחבר אמיתי", סיפר מוסקוביץ'.

בשנת 1992, בעת שראור שימש מפקד פלגת האימונים בדרגת סרן, מתו שני חיילים ביחידה, ירון בר-דור וערן עופר כתוצאה ממכת חום והתייבשות במהלך סדרת ניווט בהר שלמה שבהרי אילת. מפקד סיירת מטכ"ל באותה תקופה, אל"מ עמוס בן אברהם, ושני קצינים נוספים - ביניהם ראור, הורשעו ארבע שנים לאחר מכן בגרימת מותם ברשלנות. לפני שנכנס לתפקידו כמפקד סיירת מטכ"ל, הוגשה עתירה לבג"ץ כנגד המינוי, אך זו נדחתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ