צה"ל לתושבי הרצועה: כל בית שבסביבתו תתקיים פעילות צבאית ייפגע

לפי הצבא, ההחרפה במדיניות התגובה מגיעה לאחר מאות מקרים בהם השתמשו בבתים של אזרחים לביצוע ירי רקטות או פצמ"רים לעבר ישראל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

צה"ל משנה את מדיניות התגובה שלו לשיגור רקטות ופצצות מרגמה, ומאיים כי כל בית שמאזורו יבוצע ירי - ייפגע מאש צה"ל.

בכרוזים, הודעות מוקלטות ומסרונים שהופצו היום (שבת) בקרב תושבי רצועת עזה הזהיר הצבא כי "כל בית שממרחבו מבוצעת פעילות צבאית, ייתקף וייפגע. צה"ל יפעל בכל הכוח כנגד כל מתקן צבאי או אזרחי שממנו תתבצע פעילות טרור נגד מדינת ישראל". על כן, קרא הצבא לתושבי עזה להתפנות באופן מיידי "מאזור בו מבוצעת אש לעבר ישראל. תושבי עזה – המערכה פתוחה".

עד כה נהג הצבא לתקוף מהאוויר או באמצעות ירי ארטילרי בתים שבוצע מהם ירי לעבר כוחות צה"ל, או דירות מגורים ששימשו לפי הצבא למטרות צבאיות, כמו למשל מחסנים של אמצעי לחימה או דירות שהוקמו בהן חמ"לים ומתקני פיקוד.

הכרוז שצה"ל הפיץ היום בעזה

קצין בצבא הדגיש כי מדיניות התגובה שונתה לאחר "מאות מקרים בהם השתמשו בבתים של אזרחים" לביצוע ירי רקטות או פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל. הירי עצמו לא מבוצע מאותם בתים ישירות – יש בהם גישה תת-קרקעית דרכה מגיעים פעילי הארגונים אל בורות השיגור, הממוקמים לרוב בשטחים חקלאיים, ומשם הם משגרים את הטילים.

בהודעה המוקלטת פנה הצבא לתושבים וציין כי "הנהגת החמאס החליטה לגרור אתכם שוב למלחמה. מנעו מפעילי הטרור להשתמש ברכושכם למטרותיהם והתרחקו באופן מיידי מכל מקום בו הם פועלים".

מאז הפרת הפסקת האש ביום שלישי האחרון נורו לעבר שטח ישראל למעלה מ-520 רקטות ופצצות מרגמה - כ-70 רקטות מתוכן יורטו. צה"ל תקף מאז כ-240 מטרות ברצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ