ההורים בבאר שבע הודיעו כי לא ישלחו את הילדים ללימודים

"גם אם לומדים בממ"ד, הדרך לבית הספר מהווה סיכון של ממש", אומר יו"ר הנהגת ההורים בעיר. גם בראשל"צ ואשקלון לא ייפתחו הלימודים במוסדות לא ממוגנים

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ראשי הנהגת ההורים בעיר באר שבע הודיעו הבוקר (שלישי) כי למרות הצעת משרד החינוך, לא ישלחו את ילדיהם לבתי הספר ולגנים ב-1.9, במידה והמצב הביטחוני לא ישתפר ומטחי הרקטות על הדרום לא יפחתו באופן משמעותי.

לדברי אבנר ביטון, יו"ר הנהגת ההורים בבאר שבע, "ההגעה למוסדות החינוך והיציאה ממוסדות החינוך זה זמן בעייתי. גם אם יש מענה חלקי בכמה מבתי הספר, הדרך והחזרה מבית הספר מהווה סיכון של ממש. אם יש אזעקה בשעות האלה אין לילדים שום מיגון וזה סיכון גדול מדי. אנחנו מבקשים – בואו נחכה, נראה שהמבצע יסתיים עוד שבוע או עוד שבועיים. ראינו כבר מה קרה כשאמרו לחזור ליישובים והיו מקרים עצובים".

ביטון הוסיף כי "אנחנו מעדיפים שידחו את פתיחת השנה בכל הדרום. בשביל מה להגיד שכל הורה יחליט בעצמו? ואם יקרה משהו? כל יום יורים טילים על הדרום. ההיגיון אומר שגם אם הילדים ילמדו בממ"ד, הדרך לממ"ד והחזרה לממ"ד מסוכנת. כל החלטה שנקבל היא החלטה גרועה, גם לשלוח את הילדים לבית הספר וגם להשאיר אותם בבית. אין החלטות טובות במצב הזה".

אתמול הודיע ראש עיריית ראשון לציון, שבה לומדים 45,331 תלמידים, כי לא יפתח את שנת הלימודים במוסדות שאינם ממוגנים וכי בעיר יתקיימו לימודים רק במוסדות ממוגנים ובמרחבים מוגנים במתכונת מיוחדת. גם מעיריית אשקלון נמסר כי לא יתקיימו לימודים במוסדות לא ממוגנים.

היום התפוצצה רקטה בחצר גן ילדים באשדוד. הגן היה ריק מילדים, לא היו פצועים מלבד שלושה נפגעי חרדה. החצר ומבנה הגן נפגעו מרסיסים, וכך גם בתים סמוכים.

עד לקריסת הפסקת האש, פעלו במשרד החינוך תחת הנחה ששנת הלימודים תיפתח כרגיל. כעת, במערכת החינוך מנסים לגבש פתרונות ברגע האחרון כדי למצוא פתרונות לילדי הדרום. במשרד מסבירים כי ההחלטה על פתיחת שנת הלימודים תלויה רק בהנחיות פיקוד העורף וכי המשרד "ערוך לתת מגוון מענים לתלמידים בכל זמן ובכל מקום".

רק בימים האחרונים, כשהתברר שמבצע "צוק איתן" לא קרוב לסיומו, החלו במשרד להערך לקראת פתיחת השנה תחת נפילת הטילים. במשרד עדיין לא קיבלו נתונים לגבי מקום השהות של התלמידים שהתפנו מבתיהם בישובי עוטף עזה או ביתר ישובי הדרום, ולכן לא ידוע היכן יהיו עם פתיחת הלימודים ב-1 בספטמבר.

במשרד החינוך בוחנים כמה אלטרנטיבות ובהן קליטת תלמידים מישובי הדרום בבתי ספר בישובי המרכז והצפון, קיום לימודים חלקיים בישובי הדרום או במבנים חלופיים. המשרד יפעיל מערכות ללמידה מרחוק באמצעות רשת האינטרנט ויספק לתלמידים שיישארו בביתהם תכנים אינטראקטיביים, אך גם במשרד מספרים שלא מדובר בתחליף ללימודים.

ביום חמישי אמר שר החינוך שי פירון כי "שנת הלימודים תיפתח כסדרה. אנחנו ערוכים לכל תרחיש בטחוני". לפי ההנחיות העדכניות של פיקוד העורף, בישובי עוטף עזה הממוקמים עד 7 ק"מ מהגבול ניתן לקיים פעילות חינוכית רק בתוך בניינים ממוגנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ