עיריית ירושלים אישרה להקים ישיבה בלב שכונת שייח ג'ראח במזרח העיר

לאחר דיון קצר וסוער הצביעו חברי מועצת העיר בעד הקמת המבנה בן ה-9 קומות. במרצ טענו כי הישיבה נבנית על חשבון מבני ציבור לאוכלוסיה המקומית

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

מועצת עיריית ירושלים אישרה היום (רביעי) ברוב גדול ובאופן סופי את הקמת ישיבת "אור שמח" בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים. על פי התוכנית, תיבנה הישיבה לגובה של תשע קומות בלב השכונה הפלסטינית. התוכנית אושרה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה לפני כחצי שנה, אולם חבר הוועדה ויו"ר סיעת מרצ, יוסף (פפה) אללו, ביקש לקיים דיון נוסף במועצת העיר. 

בהסתייגות שלו הצביע אללו על כך שהתוכנית אושרה למרות המחסור הקשה במבני ציבור, כגון לשכות רווחה ובריאות, בתי ספר, מוסדות תרבות ומגרשי ספורט. "למרות המחסור נמצא במזרח העיר מגרש בן 4,328 מטר שהעירייה יכולה לייעד אותו לטובת מבנה ציבור, אך הוועדה המקומית החליטה, במקום זה, שבמקום תוקם ישיבה של תשע קומות עבור אוכלוסייה לא מקומית", כתב אללו.

שכונת שייח ג'ראח בירושליםצילום: תומר אפלבאום

לאחר דיון קצר וסוער בין חברי מרצ לבין חבר סיעת ירושלים מאוחדת ופעיל הימין, אריה קינג, אושרה התוכנית ברוב גדול של הימין והחרדים נגד שני חברי סיעת מרצ – אללו ולורה ורטון. חברי הסיעות החילוניות בקואליציה העירונית – סיעות "התעוררות" ו"ירושלמים", לא נכחו באולם בשעת ההצבעה.

קינג בירך על התוצאה וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי התוכנית אושרה למרות "מחאתם הגזענית של כמה מחברי האופוזיציה (...) יחד נמשיך לייהד את ירושלים, לחזק את ביטחונה ולהקים בה ישיבות בהן ילמדו תורה ולהשבי בנים לגבולם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ