4 ישראלים נעצרו בחשד לקיום קשר עם חיזבאללה לצורך קידום טרור

הארבעה יצרו קשר עם סוחר סמים לבנוני, שעל פי החשד ניסה להשתמש בהם כדי להבריח נשק לפעילי טרור; 12 עצורים נוספים חשודים בסחר בסמים

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

השב"כ התיר היום (חמישי) לפרסם כי ארבעה ערבים ישראלים נעצרו בחודש האחרון בחשד לקיום קשר עם חיזבאללה. הארבעה, תושבי נחף ובית זרזיר, נעצרו עם 12 חשודים אחרים המואשמים במעורבות בסחר בסמים.

ארבעת החשודים בקשר עם חיזבאללה הם עא-חלים ועז-אל-אל-דין עבאס, שני אחים מנחף, ואחמד מזאריב וריאד מזאריב מבית זרזיר, שנגדם הוגשו כבר כתבי אישום. הארבעה נחקרו בשב"כ. שאר החשודים נחקרו במשטרה.

הארבעה חשודים שקיימו קשר עם סוחרי סמים בדרום לבנון כדי לייבא סמים, אך אנשי חיזבאללה ניצלו אותם לקידום טרור. לפי השב"כ, בחקירתם התברר כי הם היו בקשר עם ג'ורג' נימר, נוצרי ממרג' עיון, שנחשב סוחר סמים ופעיל חיזבאללה. 

גבול לבנוןצילום: גיל אליהו

בשב"כ מסרו כי בחקירה התברר כי "בכוונת ג'ורג' נימר היה להעביר אמצעי לחימה לישראל, בנוסף על סמים, ולצורך כך אף בוצעו סיורי שטח בסמוך לגבול לבנון, על מנת להכשיר את ההברחות שתוכננו". על פי החשד, העברת אמצעי הלחימה תוכננה לישראל מגבולות לבנון, סוריה וירדן, באמצעות אותם סוחרי סמים. 

בשב"כ הוסיפו כי גם בעבר קיימו כמה מהעצורים קשר עם נימר, ובביתו של אחד מהם נתפסו אמצעי לחימה. 

"בחקירות עלה חומר מודיעיני אשר הרחיב את תמונת המודיעין אודות הקשרים המסועפים של סוחרי הסמים לעיל, אשר נוצלו על-ידי חיזבאללה על מנת לקדם פעילות טרור בישראל", נמסר משירות הביטחון הכללי. "על רקע אירועי 'צוק איתן' ותמיכתו הפומבית של נסראללה בחמאס, לא מן הנמנע כי כתוצאה מסיכול זה שובשו תוכניות ארגון החיזבאללה למימוש פעילות נגד ישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ