פלסטיני ניסה לפרוץ מחסום במעבר אייל ונורה; מצבו קשה

בצה"ל אומרים כי האיש ניסה לפרוץ מחסום ולדרוס חייל, בשעה שעמדו בו חיילים ואזרחים. אדם נוסף שהיה עמו ברכב וניסה להימלט נורה ונפצע קל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

נהג מכונית פלסטיני נפצע קשה אחר הצהריים (שלישי) מאש כוח צה"ל במעבר אייל הסמוך לקלקיליה, לאחר שניסה לפרוץ מחסום במקום ולדרוס חיילים. פלסטיני נוסף נפגע באורח קל.

מחקירת האירוע עולה כי נהג כלי הרכב, שהסיע כמה פלסטינים, ככל הנראה שוהים בלתי חוקיים, ניסה לפרוץ את המעבר במקום. לפי הדיווח הצבאי, ניסה הנהג לדרוס חיילי צה"ל ואזרחים שהיו במקום, ואחד החיילים נפגע באורח קל מאוד.

כוח מחטיבת כפיר שהיה במקום פתח באש לעבר נהג המכונית. החייל היורה דיווח כי עשה כן לאחר שחש סכנה לחייו. הפלסטיני נפגע באורח קשה ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. אחד מנוסעי המכונית, שלפי הצבא ניסה לברוח מהמקום, נורה אף הוא ברגלו ונפצע קל. גם הוא פונה לקבלת טיפול רפואי. יתר נוסעי המכונית עוכבו לחקירה.

מצה"ל נמסר כי "לא תתאפשר כל פגיעה באזרחים ובחיילים". 

בשעות הצהריים הוקמו מחסומים רבים באזור השרון והמרכז בעקבות התרעה מודיעינית של שירות הביטחון הכללי על חדירת מחבל לשטח ישראל. כוחות משטרה גדולים פעלו בשרון, בהם גם כוחות מיוחדים. לאחר כשעה של חיפושים, נעצרו שני בני אדם באזור טייבה ונבדק חשד אם יש קשר בינם לבין ההתרעה. נבדק גם החשד כי הרקע הינו פלילי. בעקבות המעצרים הוסרה הכוננות באזור.

ההתרעה שהתקבלה היתה ממוקדת והפעילות התבצעה בעיקר באזור כפר יונה והמושבים בסביבה. בעקבות המידע שהגיע הוקמו מחסומים גם בתחומי מחוז תל אביב והשפלה ונחסמו צירים בכבישים באזור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ