דיווח לבנוני: מל"ט ישראלי הפציץ מתקן האזנה שנחשף בדרום לבנון

המתקן שהופצץ אותר מוקדם יותר על ידי צבא לבנון, סמוך לעיר צור. לפי גורמים בחיזבאללה, בהפצצה נהרג לוחם של הארגון וכמה נוספים נפצעו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כלי תקשורת לבנוניים מדווחים כי מל"ט ישראלי הפציץ היום (שישי) מתקן האזנה של ישראל שנחשף סמוך לעיר צור שבדרום לבנון, כך לפי גורמים בחיזבאללה. לפי הדיווח, בהפצצה נהרג לוחם חיזבאללה וכמה נוספים נפצעו. כמו כן, צבא לבנון דיווח כי איתר אחר הצהריים מתקן האזנה ישראלי נוסף ופירק אותו.

בלבנון מדווחים עוד כי המתקן שהופצץ על ידי המל"ט אותר מוקדם יותר היום על ידי כוחות צבא לבנון, באזור הכפר עדלון, סמוך לעיר צור.  לפי אותו דיווח, במהלך הטיפול במתקן הוא הופצץ מרחוק על ידי המל"ט. צבא לבנון כיתר את האזור ופתח בחקירת התקרית.

בדצמבר 2010 הודיע צבא לבנון כי כוחותיו חשפו מערכת ריגול ישראלית שכללה שתי מצלמות, מערכת שידור ומערכת לקליטת אותות באזור הררי סמוך לביירות. זו היתה הפעם השלישית באותה שנה בה לבנון טענה כי חשפה מערכות ישראליות לאיסוף מודיעין בשטחה. בפעמיים הקודמות היה מדובר במערכות שנועדו להאזנה לרשת התקשורת העצמאית של חיזבאללה. בכל שלושת המקרים פעל צבא לבנון לאחר שקיבל מידע מודיעיני על קיומן של מערכות ההאזנה והצילום מחיזבאללה.

ישראל לא הגיבה אז על הפרסום בנוגע למתקנים. אם אכן היה מדובר במתקני ריגול, נראה שהטמנתם והפעלתם בלב השטח הלבנוני, במרחק רב מהגבול עם ישראל, חייבו פעולה מורכבת ומתוחכמת. כדי להציב את המתקנים בשטח נדרשה פעולה של סוכנים או יחידות מיוחדות, ובעקבותיהם יכולת להפעיל את המתקנים מרחוק בחשאי ולקבל מהם נתונים במשך זמן רב.

באוקטובר 2009, בעקבות פנייה של ממשלת לבנון, העביר האו"ם לישראל בקשה לקבלת הבהרות לגבי "מתקני האזנה" ישראליים, שלטענת הלבנונים נחשפו סמוך לכפר חולה בדרום לבנון. ישראל לא הכחישה ולא אישרה כי מדובר בציוד ריגול שהיא הטמינה במקום, אך הדגישה בפני האו"ם שאיסוף המודיעין בדרום לבנון יימשך כל עוד הממשלה בביירות אינה שולטת בשטח בצורה מלאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ