משרד הביטחון ביצע ניסוי במערכת חץ 2

בכיר במערכת הביטחון אמר כי עדיין לא ידוע אם היירוט הצליח. הניסוי היה אמור להתקיים בקיץ אך נדחה בגלל הלחימה בעזה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

משרד הביטחון וסוכנות ההגנה האמריקאית מפני טילים (MDA) ערכו היום ׁ(שלישי) ניסוי יירוט במערכת חץ 2 באזור פלמחים. לפי הודעת משרד הביטחון, הניסוי נועד לבחון את יכולות המערכת כנגד איומים עתידיים, בגרסה חדשה. תושבים באזור אשדוד דיווחו כי ראו שובלי יירוט בשמי הארץ.

במערכת הביטחון עדיין לא מוסרים האם ניסוי היירוט הבוקר במערכת חץ 2 הצליח. מעט לפני השעה 11:30, שוגר טיל המטרה מדגם "אנקור", מעל הים התיכון לכיוון ישראל. מערכת ה"חץ" עקבה אחרי טיל המטרה, זיהתה אותו, ושיגרה את הטיל המיירט, מסוג "חץ 2". לפי עובד בכיר במערכת הביטחון, כרגע בתעשייה עוד מנתחים את הנתונים שנאספו במהלך הניסוי, ועדיין לא יודעים לומר האם היירוט הצליח. "לפעמים תמונת המצב היא מידית וברורה, ולפעמים היא לא תמיד ברורה", אמר הבכיר. "כרגע אנחנו בתהליכי תחקור, ותוך יום-יומיים נדע מה קרה ואיך היה". בכיר בתעשייה האווירית, הקבלנית הראשית לפיתוח מערכת החץ, אמר כי "יש עוד הרבה דברים שצריך לנתח - האם מה שאירע ענה על הציפיות".

בהודעת משרד הביטחון נמסר כי "מיירט חץ 2 שוגר ועשה את שלבי הטיסה שתוכננו. המידע שנאסף בניסוי מנותח כעת על ידי המהנדסים". עוד נמסר בהודעה כי "לניסוי זה אין קשר לביצועי מערכת הנשק "חץ" המבצעית המופעלת על ידי מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר". במערכת הביטחון תכננו לקיים ניסוי בחץ עוד במהלך הקיץ אך זה נדחה בגלל הלחימה בעזה.

בינואר השנה נערך ניסוי נוסף במיירט מערכת "חץ 3" נערך בשדה הניסויים בפלמחים. בניסוי, שבו השתתפה גם הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים, הוגדר במערכת הביטחון כמוצלח. בניסוי שוגר המיירט וביצע את כל שלבי הטיסה באטמוספרה ובחלל.

בהודעת משרד הביטחון נמסר אז כי ב"ניסוי נבחנו היכולות והביצועים של מערכת "חץ 3" החדשה, אשר נחשבת למערכת חדשנית ומהפכנית במשפחת המיירטים בעולם. יכולות אלו יאפשרו למרכיבים הקיימים של מערכת נשק "חץ", המבצעית כיום, להתמודד ביעילות רבה יותר עם איומים עתידיים על מדינת ישראל".

ניסוי במערכת חץצילום: משרד הביטחון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ