חמאס עצר את האחראים לירי הפצמ"ר לשטח ישראל

לדברי מקורות ישראלים, בחמאס מעוניינים לשמור על הפסקת האש. אתמול זוהתה נפילה בשטחי המועצה האזורית אשכול לראשונה מאז תום הלחימה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6

על פי מקורות ביטחוניים ישראלים, חמאס עצר בלילה את האחראים לירי פצצת המרגמה לשטח ישראל. לדבריהם, בשלב זה חמאס מעוניין בשמירת הפסקת האש.

אתמול נפלה פצצת מרגמה בשטחי המועצה האזורית אשכול, לראשונה מאז לפני כשלושה שבועות. בסביבות השעה 18:00 זוהתה נפילה ממזרח לגדר המערכת באשכול מבלי שנשמעה לפני כן אזעקת צבע אדום. לא היו נפגעים או נזק. 

ביום שני נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. לפי צה"ל, זו היתה אזעקת שווא. ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, אמר אמש בתגובה לירי לעבר ישראל כי "לא ברור אם זוהי נפילה עקב אימונים פנימיים או ירי מכוון לעבר היישובים. כך או כך, לא נקבל ירי ספורדי לעבר היישובים שלנו".

לדבריו, המנהיגות הישראלית תמדד באופן שבו תבחר להגן על תושביה - או שתוביל להסדר מדיני שיביא לשקט ארוך טווח באזור, או שתמשיך במעגל האלימות הבלתי פוסקת. "יש לנו את הצבא החזק ביותר בעולם. לא צריך לפחד לנהל משא ומתן מתוך חוזק צבאי ולהביא את השקט המיוחל לעוטף עזה ולדרום. אנחנו מצפים מממשלת ישראל לפעול להבאת שקט לאזור, באותה נחישות בה לחמו החיילים לנטרול איום המנהרות", אמר.

גם בתנועה לעתיד הנגב המערבי, שהוקמה על ידי תושבי עוטף עזה בעקבות המלחמה, הגיבו לירי לעבר המועצה האזורית אשכול, ואמרו כי "רק גיבוש ויישום אסטרטגיה חדשה יוכלו לחולל שינוי. רק חתירה להסדרה מדינית קבועה תוביל לשמירה על הביטחון לטווח ארוך באזורנו. התנועה לעתיד הנגב המערבי קוראת לציבור בעוטף עזה ובישראל בכלל להגיע ולהשתתף בעצרת המחאה במוצאי שבת הקרובה, תחת הכותרת 'עוצרים את המלחמה הבאה'. בעצרת נדרוש מהממשלה פתרון ארוך טווח שייתן עתיד וביטחון לנו ולילדינו".

שר הביטחון, , צבאיים בלשכתו בתל אביב כי הלחימה ברצועה לא תתחדש בסוף החודש הנוכחי, למרות הקשיים בהשגת הסדר להפסקת אש קבועה בין ישראל לחמאס. לדבריו, ההרתעה הישראלית בעקבות המבצע חזקה, ואם ניתן יהיה למצוא, בתיווך מצרי, פתרון שיאפשר את התחלת שיקום הנזקים ברצועה וייענה לכמה מהבקשות של חמאס, הוא מקווה שבכך יובטח שקט לזמן ארוך יחסית. 

שר הביטחון הוסיף כי ישראל כבר פועלת - בתיאום עם האו"ם ועם הרשות הפלסטינית - להקמת מנגנון שיאפשר העברה בהיקף מוגבר של חומרי בנייה לרצועה כדי לסייע בשיקומה. עם זאת, הוא הבהיר כי ישראל תקפיד שלא יוכנסו "חומרים דו־שימושיים" ללא בקרה, חומרים שיכולים לשמש לחפירת מנהרות חדשות או לייצור אמצעי לחימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ