ליברמן על נסיעתו החשאית לווינה: "מדובר בדיני נפשות. לא על כל דבר אפשר לדבר"

בראיון לגל"צ התייחס שר החוץ לפרסום ב"הארץ" לפיו ערך ביקור חשאי בווינה במהלכו נפגש עם פטרונו מרטין שלאף: "העיתון לא אחראי על נסיעות השרים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן הודף את הביקורת על נסיעתו החשאית לווינה שנחשפה ב''הארץ'' לפני שבועיים. בריאיון לתוכנית ''בוקר טוב ישראל'' בגלי צה''ל אמר הבוקר (ראשון) ליברמן כי נסיעתו עסקה ''בדיני נפשות'' ולא נפל בה כל פגם.

ליברמן התייחס לעובדה שבמהלך הנסיעה החשאית נפגש עם מקורבו ופטרונו איש העסקים מרטין שלאף, דחה את הביקורת שהשמיעה ח''כ שלי יחימוביץ' על הפגישה והדגיש כי הוא מברך על הבדיקה שמבצע מבקר המדינה בנושא. "הדבר הראשון שחזרתי מאוסטריה, הטלפון הראשון שעשיתי היה למבקר המדינה", אמר ליברמן. "הרמתי טלפון ואמרתי שאני מבקש שתבדוק ותגיד אם הנסיעה היתה תקינה או לא תקינה, אם כל הדברים היו בסדר או לא בסדר. מרטין שלאף הוא אכן חבר שלי ואני נהנה לפגוש אותו תמיד כשיש הזדמנות וזה לא קשור לתפקיד כשר החוץ".

ליברמן הוסיף כי במהלך הנסיעה החשאית הוא עשה עבודה חשובה שאת פרטיה לא ניתן לחשוף. "לא על כל דבר אפשר לברבר בתקשורת", אמר. "מה לעשות, אני בהחלט חושב שכדאי שמבקר המדינה יבדוק ויגיד את דברו ואני לצערי לא יכול לפרט. אתה יודע, מדובר בדיני נפשות ולא על כל דבר אפשר לדבר בתקשורת".

מילוראד דודיק (מימין), ליברמן ומקורבו אלכסנדר ניקוליץ' בווינה, בסוף השבועצילום: SRNA

ליברמן טען כי לא הסתיר את נסיעתו לווינה מאנשי משרד החוץ ואף אישר את הנסיעה בממשלה. "הכל הוזמן דרך משרד החוץ, אנשי שגרירות פגשו אותי, גם כשהגעתי לווינה וגם כשעזבתי את וינה", אמר ליברמן. "אז לדבר שטויות, כנראה אפשר, אין לזה מחיר. אבל שקודם כל תדעו את העובדות ואחר כך תשאלו שאלות. (הכל היה, ב''ר) לפי כל הנהלים וכל הפרוצדורות כפי שמקובל".

שלאףצילום: אי-פי

שר החוץ תקף בדבריו את עיתון ''הארץ'' בחשף את נסיעתו החשאית. "אני לא מדברר את עיתון 'הארץ' ועיתון 'הארץ' לא אחראי על נסיעות השרים", אמר וטען שפרטים שפורסמו בעיתון לגבי הנסיעה לא היו מדוייקים. "אני לא המו"ל של עיתון 'הארץ' וזה לא הפעם הראשונה שעיתון 'הארץ' לא מדייק, במיוחד שמדובר באביגדור ליברמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ