פלסטיני בן 18 חמוש בסכין ודוקרן נתפס בעוטף עזה

הצעיר חתך את גדר המערכת בצפון הרצועה ונתפס כעבור שעה בידי רכז ביטחון בשדות נגב. ראש המועצה: הוכחה שאסור לקצץ את משרות הרכזים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פלסטיני בן 18 נעצר אחר הצהריים (ראשון) בשטח ישראל לאחר שחצה את גדר המערכת בצפון רצועת עזה כשברשותו סכין ודוקרן.

מחקירת האירוע עולה כי הצעיר חתך את הגדר ובכך הפעיל את מערכת ההתראה הצבאית. כוחות שהוזעקו למקום גילו את עקבותיו ופתחו בסריקות. בתום חיפושים שנמשכו למעלה משעה אותר הפלסטיני בשטח המועצה האזורית שדות נגב, על ידי רכז ביטחון של יישוב הנמצא ארבעה קילומטרים משם.

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, אמר בתגובה למקרה כי "לפני כשעה וחצי התבשרנו כי פלסטיני חמוש חצה את הגדר והגיע לשטחי המועצה. הוא נתפס הודות לתושייה הרבה שגילה רבש''צ הישוב. זהו רבש''צ (רכז ביטחון שוטף צה"לי) אשר זכה בתואר רבש''צ מצטיין אך למרות זאת, חרב הקיצוצים מונחת על צווארו כבר זמן רב, ומשרתו תקוצץ בחודש ינואר לחצי משרה במידה וההחלטה בעניין הרבש"צים לא תבוטל. גם היום, הרבש''צים הוכיחו את נחיצותם ותרומתם הרבה למערכת הביטחון ביישובי הדרום"

עידאן הוסיף כי "אני בטוח כי לאור לקחי צוק איתן והארוע האחרון ישקלו שר הביטחון וראש הממשלה שוב את ההחלטה לבטל את תקני הרבש''צים ולקצץ בהם. הארוע היום מוכיח כי יש לבטל את ההחלטה על מנת להבטיח את שלום התושבים".

הפלסטיני שנתפס בשדות נגב, אחר הצהרייםצילום: ביטחון שדות נגב

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ