אהרונוביץ': רוח רעה עברה במשטרה, אביא רוח אחרת

מקורבים לשר טוענים כי אהרונוביץ' רמז למינוי מפכ"ל מחוץ לשורות הארגון, כפי שפורסם ב"הארץ" על מועמדותו של גדי שמני. דנינו: יש לנו אתגר לא פשוט

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

"יש לנו משטרה טובה, אבל עברה בה רוח רעה. התופעות בצמרת המשטרה מטרידות אותי, ואני אתמודד איתן ואביא רוח אחרת" – כך אמר היום (שלישי) השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', במהלך מפגש עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שקיים יחד עם מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו. 

מקורבים לשר טוענים כי בדבריו רמז השר להבאת מפכ"ל מחוץ לשורות המשטרה, כפי שפורסם ב"הארץ" על מועמדותו של האלוף (במיל') גדי שמני. על פי הערכות, לצד בחינת האפשרות להנחית מפכ"ל מחוץ למשטרה, אהרונוביץ' שוקל גם קידום קצינים ניצבים צעירים יותר.

דנינו, שצפוי לסיים את כהונתו במאי 2015, אמר היום במהלך המפגש כי "הפרישה של ניצב יוסי פריינטי יחד עם פרישת ברונו שטיין בהפרשי זמן קצרים לקראת סיום כהונתי כמפכ"ל מציבה באופן טבעי סימני שאלה בקרב הציבור על המניעים, ומציבה אתגר לא פשוט בפני משטרת ישראל והשר לביטחון פנים".

לדברי דנינו, "הארגון שלנו הוא ארגון חזק, יש בו 30,000 שוטרים ומתוכם 5,000 קצינים. צריך להבין – פרישה של קצין כזה או אחר בכיר ככל שיהיה לא תפגע בתפקוד של הארגון הזה. אני יודע גם להוכיח את זה. תכניסו את הראש לכל תחנת משטרה, לכל ניידת סיור ותבדקו – תגלו שוטרים שפועלים ללא ליאות".

הפרשיות המביכות האחרונות בהן נקשרו קצינים בכירים במשטרת ישראל הביאו את השר לשקול את האפשרות להצניח לתפקיד דמות ביטחונית בכירה מחוץ למשטרה. שני שמות הוזכרו: האלופים בדימוס יואב גלנט וגדי שמני. לאחר שקיים כמה התייעצויות בעניין החליט השר כי מינוי גלנט יהיה בעייתי - וזאת בשל העובדה שבג"ץ פסל את מינויו לרמטכ"ל, בשל פרשת הקרקעות בבית בעמיקם. לכן המשיך עם הניסיון למנות את שמני לתפקיד. לאחרונה פנה אהרונוביץ' לשמני, ומקורות המעורבים במגעים טוענים כי האחרון שוקל את ההצעה.

הפרשות האחרונות בצמרת הארגון - כדוגמת אלו של יוסי פריינטי, ניסו שחם, מנשה ארביב, וניצב ברונו שטיין - גרמו לאנשי המשרד לביטחון פנים להבין כי אמון הציבור במשטרה נפגע משמעותית, וכי ייתכן שמינוי דמות ביטחונית בכירה מחוץ לשורות הארגון יעזור. "בתקופה האחרונה מתאפיינת המשטרה בפרסומים של טוהר המידות", אמר אתמול השר בטקס קבלת דרגות במטה הארצי. "מי שמכיר אותי יודע שאין, ולא יהיו הנחות, ולא נסתיר שום מקרה של טוהר מידות. מי שלא יפעל כנדרש לא יישאר בארגון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ