נתניהו ביקש מאובמה לקדם את שחרור יונתן פולארד

"אמרתי לנשיא שאנחנו בתקופה של סליחות", אמר רה"מ לכתבים. המרגל למען ישראל יסיים לרצות את עונשו בנובמבר 2015, 30 שנה לאחר שנכלא

ברק רביד
שליח "הארץ" בפמליית רה"מ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד
שליח "הארץ" בפמליית רה"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מנשיא ארה"ב ברק אובמה בפגישתם אמש (רביעי), כי הבית הלבן ישקול לקדם את שחרורו מהכלא של יונתן פולארד, שריגל למען ישראל.

"העליתי את עניינו של פולארד בשיחה עם הנשיא אובמה והעברתי מסר פשוט", אמר נתניהו בתדרוך לכתבים לפנות בוקר בניו יורק. "אמרתי לנשיא שאנחנו נמצאים בערב יום כיפור - תקופה שבה עוסקים באמירת סליחות ובמתן סליחות. ציינתי בפני הנשיא שאני מקווה שעל הבסיס הזה ניתן יהיה לקדם את שחרורו של פולארד". 

ביוני האחרון, לאחר פגישה עם עמיתו האמריקאי, אמר נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס כי אובמה הבטיח לו להעביר לבחינת משרד המשפטים האמריקאי "הצעה חדשה" הנוגעת לשחרור פולארד, אך לא פירט. בחודשים שלפני כן עלתה כמה פעמים אפשרות לשחרורו של המרגל כחלק ממתווה להארכת המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים, אבל הדבר לא יצא לפועל.

פולארד נידון למאסר עולם לאחר שהורשע בריגול למען ישראל ונכלא ב-1985. מועד שחרורו הצפוי הוא 21 בנובמבר 2015, 30 שנה בדיוק לאחר תחילת מאסרו. בתקופת מאסרו סבל פולארד מבעיות בריאותיות ואושפז כמה פעמים. חרף קריאות חוזרות ובקשות מצד בעלי תפקידים ישראלים להקדמת שחרורו, הבהירה ארה"ב בכמה הזדמנויות כי אין לה כוונה לעשות זאת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ