נתניהו מוסיף לתקוף את "שלום עכשיו": "חבלה חסרת אחריות"

רה"מ התראיין לשלושת ערוצי הטלוויזיה והתייחס לביקורו בארה"ב השבוע. על פגישתו עם אדלסון: "אני נפגש עם חברים מכל צדי המתרס הפוליטי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

שלושת ערוצי הטלוויזיה שידרו הערב קטעים מראיונות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שישודרו במלואם במוצאי יום הכיפורים. בראיונות התייחס נתניהו לביקורו בארה"ב השבוע ולפגישתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. בדבריו הוסיף לתקוף את תנועת "שלום עכשיו", שפרסמה במקביל לביקור הודעה בגנות הבנייה בשכונת גבעת המטוס בירושלים. בראיון נוסף לתחנת קול ישראל, התייחס נתניהו לפסיקת בג"ץ בנוגע למתקן בחולות, ואמר כי הוא איננו פוסל את הגבלת סמכויות בית המשפט העליון. הוא ציין כי הופתע מהחלטת בג"ץ וטען כי היא שגויה.  

בהתייחסו להודעת "שלום עכשיו" אמר נתניהו לערוץ 2 כי מדובר ב"חוסר אחריות, באמת ברמה בינלאומית, של איזשהו גורם, שמפרסם איזו תוכנית סטטוטורית שנמצאת שם כדי לחבל בפגישה מאוד חשובה שדנו בה בגרעין האיראני, בסוגיות הביטחון היסודיות שלנו, בדאעש ובדברים אחרים. פשוט חוסר אחריות".

נתניהו שב ודחה את הביקורת האמריקאית על תפיסת הבתים בסילוואן בידי עמותת אלע"ד, ואמר: "אני לא יכול לקבל את זה. יהודים יכולים לקנות בית בירושלים היכן שהם רוצים, זו הדרך לקיים דו-קיום". לגבי פגישתו בניו יורק עם שלדון אדלסון, יריבו של הנשיא אובמה, אמר נתניהו: "אני נפגש עם חברים שלי מכל צדי המתרס הפוליטי על בסיס חברי ואישי, גם דמוקרטים וגם רפובליקאים".

בראיון לערוץ 10 התייחס נתניהו למחלוקת עם ארה"ב בנושא איראן. לדבריו, פגישתו עם אובמה היתה טובה: על מה אנחנו חלוקים? הם רוצים למנוע מאיראן להיות מדינה עם נשק גרעיני. אני אומר שזה לא מספיק. אנחנו רוצים למנוע ממנה לפתח נשק גרעיני בטווח קצר, מה שנקרא 'זמן הפריצה'".

בראיון לערוץ 1 אמר נתניהו על חילוקי הדעות בתוך הקואליציה כי "טוב שלא התדרדרנו לבחירות. אני לא חושב שזה רעיון טוב ללכת כל שנה וחצי לבחירות". כשנשאל אם שיתוף החרדים בקואליציה בא בחשבון, ענה כי הדבר "תמיד בא בחשבון, אבל זה לא תלוי רק בי אלא גם בשותפים אחרים. צריך ממשלת אחדות רחבה ביותר שמכילה את כולם, אבל זו נבנית על ידי השותפות". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ