ברקת נגד אהרונוביץ': אינו מספק פתרונות לאירועי האלימות במזרח ירושלים

ראש העיר פנה לרה"מ וכתב ש"התושבים ופיקוד המשטרה נותרים חסרי אונים". השר לביטחון פנים: "כל הדרישות שהתקבלו מהמחוז אושרו במיידי"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

עימות בין ראש העיר ירושלים ניר ברקת לבין השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' על רקע ניסיונות דיכוי האלימות במזרח ירושלים. במכתב ששלח ברקת אתמול לראש הממשלה בנימין נתניהו הוא תקף בחריפות את אזלת היד של המשרד לביטחון פנים מול המצב.

"השר ומשרדו אינם מספקים את הפתרונות אל מול גודל האתגר ולא נוקטים צעדים משמעותיים לחיזוק הביטחון ולהשבת הסדר והשקט לירושלים", כתב ברקת, "ופיקוד המשטרה ותושבי ירושלים נותרים חסרי אונים". ברקת טוען במכתבו שכדי להשיב את השקט יש צורך בתגבור משמעותי של כוחות יס"מ ייעודיים לטיפול בהפרות סדר, הצבת נוכחות קבע כולל הקמת תחנות משטרה במקומות המיועדים לפורענות והחמרת הענישה נגד מיידי אבנים.

ברקת קורא לראש הממשלה להתערב כדי להביא לשינוי סדרי העדיפויות במשרד לביטחון פנים. "מדינת ישראל צריכה משטרה חזקה המגובה ומקבלת אמצעים נאותים מהמשרד לביטחון הפנים. המשרד צריך להיות קשוב לשוטרים, לספק את הכלים הנאותים למשטרה ולהוביל את שאר משרדי הממשלה למדיניות של ענישה ראויה וחזקה למתפרעים", כתב ברקת.

בהודעת תגובה שיצאה מלשכת אהרונוביץ' נדחו טענותיו של ראש העיר. "השר מלווה את האירועים מתחילתם וקיים מספר רב של דיונים עם המפכ"ל ומפקד המחוז בנושא, ביצע סיורים בנקודות הבבעייתיות ואף נפגש עם התושבים. כל הדרישות שהתקבלו מהמחוז אושרו במיידי. מדיניות השר לאפס סובלנות כלפי המתפרעים ברורה לכלל הכוחות בשטח ולראיה בשבועות האחרונים בוצעו מאות מעצרים של מפירי סדר וחלה ירידה משמעותית בכמות הפרות הסדר". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ