ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בעיר עזה הופץ הבוקר (רביעי) מנשר החתום על ידי "ארגון המדינה האיסלאמית מחוז עזה" שבו מודיע הארגון על התנערותו מהפיצוץ שאירע אתמול בלילה במכרז תרבות צרפת בעיר עזה.

הודעה זאת סותרת את ההודעה שנפוצה אתמול ברשתות החברתיות לפיה הארגון נוטל עליו את האחריות לפיצוץ, בטענה שהתנהלות המקום אינה תואמת את רוח האיסלאם וכי הוא הפך למרכז של שחיתות מוסרית.

לפי המנשר, שהודבק סמוך למשרדי תקשורת ברצועה, הארגון לא קשור כלל לפיצוץ ותפקידו להילחם ביהודים ולא במוסלמים. עוד נכתב המלצה לתושבי הרצועה להתרחק ממקומות שיכולים להוות יעד מבחינת הארגון כמו גם ממקומות העשויים להיות יעדים של צה"ל.

מכבי אש סמוך לזירת הפיצוץ בעיר עזה, אתמולצילום: אי־פי

הפיצוץ שאירע אמש גרם לנזק למבנה אולם לא היו נפגעים בנפש. בדיווחים הרשמיים בעזה נמסר כי הוא אירע בשל תקלה בגנרטור ולא בעקבות מעשה מכוון. גורמים בעזה אמרו הבוקר בשיחה עם "הארץ" כי הפעילות במרכז אינה חריגה וכי זהו מרכז תרבות לכל דבר.

לפי אותם גורמים, בצמוד למרכז פועלת קפיטריה בה מבלים יחד צעירים וצעירות. קיים חשד שעל רקע זה יש מי שינסה לפגוע בקפטריה. "ברור לכולם שאין במעשה הזה שום מסר מדיני או פוליטי אלא סכסוך פנימי בעניין אופי הפעלת הקפטריה", אמרו הגורמים. עוד ציינו כי מול המתחם ממוקם מטה ביטחוני גדול של משטרת חמאס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ