ניר חסון
ניר חסון

עימותים פרצו הבוקר (שני) במתחם הר הבית בין צעירים ערבים רעולי פנים למשטרת ירושלים. הצעירים התבצרו מאחורי מחסומים שהכינו מראש במקום ויידו אבנים וזיקוקים לעבר השוטרים. המשטרה הדפה אותם לעבר מסגד אל-אקצא ונעלה את דלתות המסגד כשהם בתוכו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לאלימות באזור. "אני מחויב וישראל מחויבת לשמירה על הסטטוס קוו בדיוק כפי שהיה במשך עשרות שנים", הבהיר בפתח פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון. "קיצונים פלסטינים גרמו לאלימות הזאת על ידי הסתה והפצת  שמועות שקריות וחסרות בסיס לגבי איום ישראלי מדומה על המקומות הקדושים למוסלמים. אין דבר רחוק יותר מן האמת. ישראל מקפידה באדיקות על הגנת המקומות הקדושים  וזכותם של בני כל הדתות להתפלל במקומות הקדושים שלהם. ישראל תמשיך לשמור על הסדר ועל חופש הפולחן".

על פי הודעת המשטרה היום, לאחרונה נאסף מידע אודות כמה צעירים המתכננים לשהות הלילה במתחם. הצעירים אספו אבנים ובקבוקי תבערה, שהניחו במסגד אל-אקצא לצורך עימות עם השוטרים, ואף מסמרו מחסומים למניעת סגירת דלת הכניסה למסגד וקיבעו לדלתות מוטות ברזל, קרשים וגדר תיל שהקשו על סגירתן.

עם סיום תפילת הבוקר במסגד נכנס כוח משטרה גדול להר הבית, ודחק את הצעירים לתוך המסגד תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. השוטרים פירקו את המחסומים וסגרו את דלתות המסגד כשהצעירים בפנים. במשטרת ירושלים מתכוונים לפתוח היום את ההר כרגיל לביקור יהודים ותיירים, זאת לאחר שאתמול נסגר באופן חלקי בשל תפילת הכוהנים.

אמש אירעו שני מקרים של יידוי אבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים. כוח משטרה עצר ארבעה חשודים, בהם שני קטינים, שנתפסו בזמן יידוי האבנים, לאחר שבשבת בערב אירעו ארבעה מקרים של יידוי אבנים לעבר הרכבת הקלה בשכונת שועפט שבצפון העיר. בשלושה מקרים הצליחו הצעירים הפלסטינים לנפץ את זגוגית הקרון והרכבות הושבתו לתיקונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ