ח"כ זועבי: טייסי צה"ל לא פחות טרוריסטים מעורפי הראשים בדאעש

בראיון לחדשות 2 Online אמרה זועבי כי המדינה האיסלאמית וצה"ל הם "צבאות של רוצחים, ללא קו אדום". ח"כ רגב: "היא אויבת מסוכנת לציבור"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ חנין זועבי (בל"ד) השוותה בין לוחמי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) לבין חיילי צה"ל. "הם בכל פעם הורגים אחד אחד בסכין שלהם ובצה"ל בכפתור אחד (הורגים) עשרות פלסטינים. אמנם זה נשאר החייל במטוס כשהוא מפציץ ואמנם הוא לא רואה את הקורבן אבל... יש תזוזה קלה בכנפיים... הוא לא פחות טרוריסט ממי שלוקח סכין ועורף את הראש", אמרה חברת הכנסת בראיון לחדשות 2 Online שפורסם היום (ראשון). 

"אני אומרת ששניהם צבאות שהם רוצחים, אין להם גבול ואין להם קו אדום", הוסיפה. היא טענה כי אין תופעה של ערבים ישראלים מתגייסים לדאעש, וטענה כי מדובר "בקומץ קטן מאוד שנמצא בשוליים". "כנראה אין להן שום אופציה בחיים", אמרה. "הם איבדו את המשמעות של החיים שלהם, נכנסו לתוך אידאולוגיה פונדמנטליסטית כל כך סגורה".

בנוסף, הקבילה זועבי בין אמצעי הלחימה בהם משתמשים בצה"ל ובדאעש וטענה כי "M16, טנקים והפצצות מהאוויר יותר רצחניים וטרוריסטיים מהסכין... שם (בעיראק ובסוריה) מצטלמים עם הסכין ופה מצטלמים עם גופות ועם הפצצות שלהם וגם צוחקים. ה- M16 והפצצות הורגים יותר מאשר הסכין".

זועבי גם התייחסה לעתירה שהגישה לאחרונה לבג"ץ, בה ביקשה לבטל את החלטת ועדת האתיקה של הכנסת מחודש יולי האחרון להרחיקה לחצי שנה מדיונים במליאת הכנסת, בעקבות התבטאות שהשמיעה לאחר אירוע חטיפת הנערים בשומרון. "אני לא חושבת שבית המשפט ישאיר את החלטת ועדת האתיקה, אני חושבת שהוא ישנה אותה", אמרה בראיון. "זה יהיה בעיני מאוד מוזר שהחלטה מפלה ותקדימית שחורגת מסמכות הוועדה שנתנה אותה תישאר על כנה. זה יהיה שינוי של כללי משחק מאוד יסודיים בכנסת".

בתגובה לדבריה, אמרה ח"כ מירי רגב (ליכוד) כי ״זועבי היא אויבת מסוכנת לציבור הישראלי ומקומה מחוץ לכנסת ישראל. הערב, כשהשוותה בין צה"ל לדאעש, חצתה את כל הקווים האדומים האפשריים. דברי ההסתה שלה שווים בחומרתם למעשי איבה של מחבל הפוגע בציבור חף מפשע". סגנית שר הפנים, ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אמרה כי "זועבי יודעת שימיה בכנסת ספורים ושבקרוב יגיע גם סוף עידן החסינות שהכנסת נתנה לה. אני משוכנעת שבמושב הקרוב תעביר הכנסת ברוב גדול את 'חוקי זועבי', שיפסלו אותה הן מכהונתה הנוכחית והן מניסיון להיבחר בעתיד".

ח״כ איציק שמולי (העבודה) אמר בתגובה כי ״אמירתה של זועבי שקרית ומתועבת... אין כאן שום דבר מלבד פרובוקציה זולה - ובטח שלא ויכוח לגיטימי של ימין ושמאל - אלא רק שונאת ישראל פונדמנטליסטית שיודעת איך לסחוט את הדמוקרטיה הישראלית עד תום״.

זועבי בתהלוכה לציון יום השנה לאירועי אוקטובר, בתחילת החודש בסכניןצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ