חודשיים לסיום הלחימה בעזה: חמאס שב לחפור מנהרות ברחבי הרצועה

אתר אינטרנט הנחשב מקורב לארגון פרסם דיווח רחב על העבודות במנהרות. לפי מפקד צוות, החפירות לא פוסקות כל עוד המצב הביטחוני מאפשר זאת

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

חמאס שב לחפור מנהרות ברחבי רצועת עזה, במה שמוגדר "הכנה למערכה הבאה". אתר "ארסאלה-נט", הנחשב מקורב לחמאס, פרסם אתמול (ראשון) דיווח רחב על העבודות במנהרות, שבו הופיעו גם שיחות עם מפקד צוות החפירה ועם לוחמי גדודי עז א-דין אל-קסאם. לפי מפקד הצוות, החפירות אינן פוסקות כל עוד המצב הביטחוני מאפשר זאת.

"בעזה יש היום סוג של עיר תחתית לאנשים שעובדים מסביב לשעון באמצעים פרימטיביים, אך באמצעות אותם כלים ומנהרות הם מצליחים להגיע להישגים רבים", אמר ראש הצוות, המכונה אבו חאלד. לדבריו, בשמונה השנים האחרונות רושתה עזה במנהרות, חלקן למטרות התקפיות וחלקן לצורכי הגנה או התניידות הרחק מעיניה של ישראל.

לוחם חמאס בתוך מנהרה בעזה, באוגוסט האחרוןצילום: רויטרס

כמו כן, הוא סיפר כי חפירת המנהרה הספציפית שצולמה בכתבה החלה לפני כמה שנים, וייעודה היה לשמש להעברת אספקה לוגיסטית לגדודי אל-קסאם. לפי הדיווח, המנהרה הזו הותקפה ב"צוק איתן" לאחר שמזל"ט זיהה קבוצה של חמושים יוצאים מפתחה. בעקבות התקיפה המנהרה ניזוקה באופן משמעותי, אך לפי מפקד הצוות היא שופצה וחזרה לשמש לפעילות מבצעית.

צוותי חפירת המנהרות נחשבים ליחידות המובחרות ביותר בחמאס, והחברים בהם מרוויחים שכר גבוה יחסית לשאר לוחמי הארגון בשל הסכנות הכרוכות בעבודתם, בהן חשש מתמיד לקריסת המנהרה. השמדת המנהרות, כידוע, היתה אחד היעדים המרכזיים של ישראל במבצע צוק איתן, ובחמאס מנסים לשדר כעת "עסקים כרגיל" כדי להראות שלמרות הנזק הרב שנגרם למערך המנהרות, בארגון ממשיכים במלאכת חפירתן ברחבי הרצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ