יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שני) להתבטאותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שהשוותה בין טייסי חיל האוויר לדאעש. "היועמ"ש החליט להעמיד אותה לדין פלילי, גם באשמת סיוע לטרור ועידוד טרור", אמר ליברמן בראיון לקול ישראל, "לא צריך לחפש הוכחות. פה פשוט צריך להפעיל את החוק ולהכניס את הטרוריסטית - אין מלה אחרת - הטרוריסטית חנין זועבי לכלא להרבה שנים".

ליברמן הוסיף כי "זועבי היתה בקטאר והיתה צריכה להישאר שם בקטאר, אין שום סיבה שהיא תסתובב פה במדינת ישראל או תקבל אזרחות ישראלית. היא יכולה גם להיות תושבת עזה. בתור אשה, רווקה, לבושה כמו שהיא לבושה, היא תרגיש מאוד טוב בחברתם של אנשי חמאס והג'יהאד האיסלאמי, ואני פשוט מצפה לפעילות של מערכת האכיפה".

שר החוץ ליברמןצילום: אמיל סלמן

שר החוץ הוסיף בעמוד הפייסבוק שלו כי מפלגתו תפעל לפסילת מפלגת בל"ד מהתמודדות לכנסת. "אנו נשוב ונחדש את עתירתנו לפסול את מפלגת הטרוריסטים הזו מלהתמודד לכנסת משום שהיום אף אחד כבר לא יכול להתעלם מצעדיהם הבוטים והמתריסים של אנשי בל"ד נגד מדינת ישראל, שנוגדים את החוק באופן מפורש". ליברמן הדגיש כי "אין מקום בכנסת ישראל לזרוע של החמאס".

בראיון לחדשות 2 Online שפורסם אתמול אמרה זועבי כי "הם בכל פעם הורגים אחד אחד בסכין שלהם ובצה"ל בכפתור אחד (הורגים) עשרות פלסטינים. אמנם זה נשאר החייל במטוס כשהוא מפציץ ואמנם הוא לא רואה את הקורבן אבל... יש תזוזה קלה בכנפיים... הוא לא פחות טרוריסט ממי שלוקח סכין ועורף את הראש. שניהם צבאות שהם רוצחים, אין להם גבול ואין להם קו אדום".

זועבי טענה כי אין תופעה של ערבים ישראלים המתגייסים לדאעש, וטענה כי מדובר "בקומץ קטן מאוד שנמצא בשוליים". "כנראה אין להן שום אופציה בחיים", אמרה. "הם איבדו את המשמעות של החיים שלהם, נכנסו לתוך אידאולוגיה פונדמנטליסטית כל כך סגורה".

בנוסף, הקבילה זועבי בין אמצעי הלחימה בהם משתמשים בצה"ל ובדאעש וטענה כי "M16, טנקים והפצצות מהאוויר יותר רצחניים וטרוריסטיים מהסכין... שם (בעיראק ובסוריה) מצטלמים עם הסכין ופה מצטלמים עם גופות ועם הפצצות שלהם וגם צוחקים. ה- M16 והפצצות הורגים יותר מאשר הסכין".

זועבי גם התייחסה לעתירה שהגישה לאחרונה לבג"ץ, בה ביקשה לבטל את החלטת ועדת האתיקה של הכנסת מחודש יולי האחרון להרחיקה לחצי שנה מדיונים במליאת הכנסת, בעקבות התבטאות שהשמיעה לאחר אירוע חטיפת הנערים בשומרון. "אני לא חושבת שבית המשפט ישאיר את החלטת ועדת האתיקה, אני חושבת שהוא ישנה אותה", אמרה בראיון. "זה יהיה בעיני מאוד מוזר שהחלטה מפלה ותקדימית שחורגת מסמכות הוועדה שנתנה אותה תישאר על כנה. זה יהיה שינוי של כללי משחק מאוד יסודיים בכנסת".

זועבי בתהלוכה לציון יום השנה לאירועי אוקטובר, בתחילת החודש בסכניןצילום: רמי שלוש

בתגובה על דבריה, אמרה ח"כ מירי רגב (ליכוד) כי ״זועבי היא אויבת מסוכנת לציבור הישראלי ומקומה מחוץ לכנסת ישראל. הערב, כשהשוותה בין צה"ל לדאעש, חצתה את כל הקווים האדומים האפשריים. דברי ההסתה שלה שווים בחומרתם למעשי איבה של מחבל הפוגע בציבור חף מפשע". סגנית שר הפנים, ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אמרה כי "זועבי יודעת שימיה בכנסת ספורים ושבקרוב יגיע גם סוף עידן החסינות שהכנסת נתנה לה. אני משוכנעת שבמושב הקרוב תעביר הכנסת ברוב גדול את 'חוקי זועבי', שיפסלו אותה הן מכהונתה הנוכחית והן מניסיון להיבחר בעתיד".

ח״כ איציק שמולי (העבודה) אמר בתגובה כי ״אמירתה של זועבי שקרית ומתועבת... אין כאן שום דבר מלבד פרובוקציה זולה - ובטח שלא ויכוח לגיטימי של ימין ושמאל - אלא רק שונאת ישראל פונדמנטליסטית שיודעת איך לסחוט את הדמוקרטיה הישראלית עד תום״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ