כוננות גבוהה בירושלים, הוגבל גיל המתפללים בהר הבית

מהמשטרה נמסר כי רק בני 40 ומעלה יורשו להיכנס למקום עקב מידע על כוונת צעירים להפר את הסדר, וכי הועברו יחידות מיוחדות לבירה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה נערכת להפרות סדר בירושלים בעקבות האירועים האלימים השבוע בעיר. מפקד משטרת ירושלים החליט להגביל את גיל המתפללים הבוקר (שישי) בהר הבית לגברים בני 40 ומעלה בלבד. גיל הנשים שיורשו להיכנס לא יוגבל. מהמשטרה נמסר כי ההחלטה התקבלה לנוכח מידע מודיעיני על כוונת צעירים להפר את הסדר במקום. כמו כן, אתמול הוזרמו לבירה מספר פלוגות מג"ב, יחידות יס"מ ויחידות מיוחדות ממחוזות אחרים.

אתמול נמשכו הפרות הסדר בירושלים. אלה כללו בעיקר יידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים ושוטרים ברוב שכונות מזרח העיר. בכמה ספר מקרים אתמול יודו אבנים לעבר קרונות הרכבת הקלה באזור שועפט. נזק נגרם לחלונות אך לא היו נפגעים. ברוב המקרים יזמו את הפרות הסדר קבוצות קטנות של פורעים.

ברובע היהודי בעיר העתיקה נפגעה בשעות הצהריים אשה פלסטינית מאבן שהושלכה עליה, ובשעות הערב ערכו אנשי ימין קיצוני הפגנת מחאה ליד מקום הפיגוע בגבעת התחמושת. בסיום ההפגנה תקפו כמה עשרות צעירים יהודים בית של פלסטינים באזור. לא היו נפגעים, ו-12 צעירים נפגעו. בנוסף, הותקף פעיל שמאל ברכבת הקלה על ידי כעשרים פעילי לאחר שהסיר מדבקת "כהנא צדק" מחלון הרכבת. הם הכו אותו והשליכו אותו מהקרון. לקראת סוף האירוע הגיעו שוטרים למקום אך התוקפים נמלטו. פעיל השמאל נפגע קל ברגליו אך לא נזקק לטיפול רפואי, והגיש תלונה במשטרה. 

פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון בעיסאוויה, אתמולצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ