ברק הכחיש שלקה באלצהיימר; רמז שייתכן שהוקלט בסתר

שר הביטחון לשעבר התראיין לערוץ 1 ואמר כי השיחות שהוקלטו בלשכתו "לגיטימיות". לדבריו, אינו מבין איך אמיר קין ומנדלבליט נותרו בתפקידיהם

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

שר הביטחון לשעבר אהוד ברק התראיין הערב (שישי) בתוכנית "יומן" בערוץ 1, התייחס להתפתחויות בפרשת הרפז והבהיר כי מצבו הבריאותי תקין. בנוגע להקלטות מלשכתו שעל חשיפתן דווח אמש, אמר ברק כי אם הן תואמות את התיעוד בלשכה "אלה שיחות לגיטימיות, שמי שיאזין להן יבין שבלשכת שר הביטחון התנהלו ללא רבב. אם לא, צריך לבדוק מי הקליט אותן".

כשנשאל לגבי השמועות שלפיהן לקה באלצהיימר אמר ברק כי "אין שום דבר", והתייחס לנושא בהומור: "בהתחלה חשבתי שזה ימות לבד, הסיפור - לא הפציינט, אחר כך התחלתי להיות מוקף באמפתיה וזה ממש עשה לי טוב. יכול להיות שיש אנשים שהיו שמחים שאשכח כל מיני דברים". ברק הסביר כי הוא שוהה תקופה ארוכה מחוץ לישראל וכי לא ראה לנכון להתראיין בעת מבצע "צוק איתן".

על פרשת הרפז אמר כי "עצוב מאוד לראות לאילו דפוסי התנהגות התדרדרו הרמטכ"ל הקודם וסביבתו, לאיזה עומק של פעילות על סף העבריינות - המשטרה תגיד אולי בתוכה - כדי להשיג מטרות שהן בלתי לגיטימיות בדמוקרטיה. אלה דברים ששייכים לעולם שלישי". ברק האשים את אמיר קין (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, שלדברי ברק היה אחראי על ההקלטות בלשכתו) ואת אביחי מנדלבליט (מזכיר הממשלה שהיה הפרקליט הצבאי הראשי בעת פרשת הרפז) בשיתוף פעולה עם אשכנזי ומקורביו, ואמר: "אני לא מבין איך הם עדיין בתפקידם".

בתשובה לשאלה במה הוא עוסק כעת, אמר ברק כי הקים חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי והוא "משלם הרבה למס הכנסה".

מטעמו של גבי אשכנזי נמסר כי "ההשמדה וההעלמה של הקלטות מלשכת שר הביטחון מחייבת חקירה פלילית מעמיקה, שרק מתחזקת ממציאת הדיסקים העלומים לאחרונה".

"לעניין ההאשמות החוזרות של ברק, חקירה מקיפה וחסרת תקדים של משטרת ישראל אישרה את המסקנות אליהן הגיע גם מבקר המדינה, לפיהן לא היה פוטש ולא היה ניסיון לשבש את מינוי הרמטכ"ל. ברק חייב דין וחשבון לציבור על המסע שניהל לפגיעה באשכנזי ועל הטענות הקשות מאוד שהעלה נגדו, שהתבררו כטענות שווא. במקום זאת ברק מוסיף וחוזר על הטענות כאילו לא הופרכו על ידי מבקר המדינה והמשטרה. אני סומך על גורמי החקירה שהנושא ייבדק, כפי שענה היועץ המשפטי בתשובתו לבג"ץ", לשון התגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ