עיריית תל אביב ביטלה טיולים של בתי ספר לירושלים בשל המצב הביטחוני

העירייה הבהירה שלא מדובר בהחלטה גורפת. במזרח העיר פרצו הפרות סדר בעקבות החלטת בית המשפט לדחות את הלוויית המחבל למחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיריית תל אביב ביטלה טיולים של בתי ספר לירושלים בשל המצב הביטחוני - כך פורסם הערב (שבת) בערוץ 10. העירייה גם הודיעה על ביטול אירוע בר ובת מצווה לתלמידי כיתות ח' שנועד להתקיים בירושלים. המשתתפים באירוע הזה היו אמורים לבקר בכותל ובגבעת התחמושת, שסמוך אליה התרחש ביום רביעי פיגוע הדריסה.

"עקב המצב הביטחוני בירושלים קיבלנו הודעה מעיריית תל אביב, יוזמת ומארגנת הסיור, כי הסיור האמור להתקיים ביום שלישי הקרוב מבוטל לעת עתה", נכתב בהודעה שנשלחה להורים לתלמידי כיתות ח' באחד מבתי הספר בתל אביב. "טרם ידוע לנו אם בהמשך השנה יתקיים הסיור כשהמצב יירגע".

במשרד החינוך אומרים כי עיריית תל אביב היא שהחליטה לבטל את הטיולים. העירייה מסרה בתגובה כי "אין כל הנחיה גורפת לביטול טיולים בירושלים, נהפוך הוא, בשבוע הבא ייצא טיול שנתי של אחד מבתי הספר לירושלים. מדובר בטיול נקודתי של כיתות ח' שאמור היה להיערך בשבוע הבא ולכלול סיורים בכמה מן המקומות שבהם היו לאחרונה מקרי אלימות. על כן, לבקשת ההורים, הוחלט לדחותו למועד קרוב אחר". 

בית המשפט המחוזי קיבל הערב את בקשתה של המשטרה ודחה את הלווייתו של המחבל מסילוואן למחר בלילה בנוכחות 20 איש בלבד. עם התפשטות החלטת בית המשפט לדחות את ההלווייה, פרצו הפרות סדר שוב ברוב שכונות מזרח ירושלים. בנוסף הוכרזה שביתת מסחר במזרח ירושלים מחר. בפעמים הקודמות שהוכרזה שביתה כזו היתה היענות חלקית של הסוחרים, אך הדבר תרם להתגברות האלימות. 

שוטרים מתעמתים עם פלסטיני בירושלים, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

עד שעות הערב לא נרשמו אירועים מיוחדים ברחבי העיר. כוח מג"ב פיזר קבוצת צעירים שהחלה ליידות אבנים לעבר טרקטור שפינה גרוטאות וכן עשרות רעולי פנים חסמו כבישים והבעירו פחים בשכונת א-טור. כמו-כן, אבנים יודו לעבר הרכבת הקלה באזור בית חנינה-שועפט.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ