וינשטיין הורה לבחון את ההקלטות מלשכתו של ברק

היועץ המשפטי לממשלה קבע כי צוות משולב של המשטרה וגורמי ביטחון יבדקו מה מכילות ההקלטות ואם החומר קשור לפרשת הרפז

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה היום (ראשון) לבצע בדיקה ראשונית של ההקלטות מלשכתו של שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, שנמצאו באחרונה. 

בתום ישיבה שהוקדשה לנושא, הורה היועץ המשפטי לממשלה לבצע בדיקה ראשונית כדי לברר מה יש בהקלטות שנמצאו ואם החומר קשור בכלל לפרשת הרפז. נכון לעתה, איש לא האזין להקלטות ולכן לא ידוע מה תוכנן. את הבדיקה הראשונית יערוך צוות משולב של המשטרה וגורמי ביטחון, למקרה שהוקלטו סודות מדינה.

ביום חמישי בשבוע שעבר דווח בערוץ 2 כי תקליטורים, ובהם הקלטות של שיחות בלשכתו של שר הביטחון אהוד ברק, נמצאו בימים האחרונים בכספת במשרדו של קצין ביטחון לשעבר במשרד הביטחון. ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "אכן נמצאו מספר תקליטורי DVD בכספת של קב"ט שכבר סיים את עבודתו במשרד. נכון לעכשיו לא ברור מהו תוכנם של תקליטורים אלה. היועץ המשפטי של מערכת הביטחון הורה להפקיד את התקליטורים בכספתו כדי לאפשר את בדיקתם". 

ברקצילום: מוטי מילרוד

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי דרש במהלך חקירת פרשת הרפז לבדוק מחיקת הקלטות השיחות בלשכתו של ברק, בעוד בלשכת שר הביטחון הכחישו טענה כי אלו נמחקו, אלא טענו כי נפגעו מסיבה לא ברורה. דו"ח בדיקה פנימי של משרד הביטחון, בראשות עוזר מנכ"ל משרד הביטחון דאז, אל"מ (במיל') שלומי מעיין, קבע כי ההקלטות נפגעו מתקלה טכנית. ב-2006 הותקנו בשתי הלשכות, של שר הביטחון ושל הרמטכ"ל, מערכות להקלטת שיחות. אך בעוד בלשכת ראש המטה הכללי הוקלטו כל השיחות שבוצעו, בלשכת שר הביטחון הוקלטו רק שיחות מבצעיות.  

בהתייחס להקלטות אמר שלשום אהוד ברק בריאיון לערוץ 1, כי אם הן תואמות את התיעוד בלשכה, "אלה שיחות לגיטימיות, שמי שיאזין להן יבין שבלשכת שר הביטחון התנהלו ללא רבב. אם לא, צריך לבדוק מי הקליט אותן".

על פרשת הרפז אמר ברק כי "עצוב מאוד לראות לאילו דפוסי התנהגות התדרדרו הרמטכ"ל הקודם וסביבתו, לאיזה עומק של פעילות על סף העבריינות - המשטרה תגיד אולי בתוכה - כדי להשיג מטרות שהן בלתי לגיטימיות בדמוקרטיה. אלה דברים ששייכים לעולם שלישי". ברק האשים את אמיר קין (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, שלדברי ברק היה אחראי על ההקלטות בלשכתו) ואת אביחי מנדלבליט (מזכיר הממשלה שהיה הפרקליט הצבאי הראשי בעת פרשת הרפז) בשיתוף פעולה עם אשכנזי ומקורביו, ואמר: "אני לא מבין איך הם עדיין בתפקידם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ