קרי גינה את ההתקפה נגד נתניהו: "התבטאויות מבישות, בלתי מקובלות ומזיקות"

שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי מתח ביקורת על ההתבטאות "פחדן עלוב" שכוונה לראש הממשלה נתניהו. "הדברים האלה עשו לנו את החיים קשים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי גינה במהלך כנס בוושינגטון את בנימין נתניהו והשימוש כלפיו בכינוי הגנאי "פחדן עלוב" מצד בכירים שצוטטו בכתבה במגזין "אטלנטיק".

קרי ציין כי במהלך הדיונים בהם השתתף בבית הלבן מאז שנכנס לתפקיד הוא לא שמע מעולם את כינוי הגנאי הזה בהקשר של נתניהו. "התבטאויות כאלה הינן מבישות, בלתי מקובלות ומזיקות", אמר קרי. "אני לא יודע מי האנשים שאמרו את הדברים האלה אבל זה עשה לנו את החיים הרבה יותר קשים". 

שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, היוםצילום: אי–פי

דבריו של שר החוץ מגיעים כיממה לאחר במשרד החוץ ובדוברות הבית הלבן הוקיעו את הדברים. דוברת משרד החוץ ג'ן סאקי הדגישה כי ההתבטאויות נגד נתניהו הובאו מפי מקורות אנונימיים. "הנשיא אובמה ושר החוץ קרי אינם רואים אותן כמדויקות או ראויות", הבהירה והוסיפה כי התבטאויות כאלה הן מזיקות ולא מועילות. עוד ציינה כי הגורמים שהתראיינו לכתבה עשו זאת ללא רשות. "אם הנושא יעלה בשיחות עם ישראל אנחנו נבהיר שהדברים אינם מייצגים את עמדתו של שר החוץ קרי", אמרה סאקי, "כששר החוץ ידבר עם נתניהו בפעם הבאה הוא יבהיר שהדברים לא מייצגים את עמדתנו".

היום צפויה משלחת ישראלית להגיע לוושינגטון לסבב פגישות מדיניות-ביטחוניות, כך הודיע אתמול דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט. בהתייחסו להתבטאויות נגד נתניהו הדגיש ארנסט כי "ההתבטאויות האלה אינן מייצגות את עמדת ממשל אובמה".

נתניהו אמר אתמול בתגובה על הדברים כי "ההתקפה עליי באה רק בגלל שאני מגן על מדינת ישראל. אם לא הייתי עומד בנחרצות על האינטרסים הלאומיים שלנו, לא היו תוקפים אותי". ראש הממשלה, שנשא דברים בישיבה בכנסת לציון רצח השר לשעבר רחבעם זאבי, אמר עוד כי "אני מכבד ומוקיר את הקשר העמוק עם ארצות הברית. מאז קום המדינה היו לנו ויכוחים ועוד יהיו. אנחנו רואים פעם אחר פעם, שנה אחרי שנה תמיכה עולה בציבור האמריקאי. הברית האסטרטגית בין המדינות נמשכת ותימשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ