על אף קריאות רה"מ לאיפוק, פייגלין ביקר בהר הבית

סגן יו"ר הכנסת ביקר במקום הרגיש תחת אבטחה כבדה. נתניהו בישיבת הממשלה: אסור שזכותנו לעלות להר תיפגע אבל יש לשמר את הסדר הקיים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
ניר חסון
ניר חסון

סגן יו"ר הכנסת ח"כ (ליכוד) ביקר הבוקר (ראשון) בהר הבית. זאת, בצל המתיחות השוררת במזרח ירושלים באחרונה. ביקורו של חבר הכנסת, על כוונתו לבקר במקום על אף קריאת ראש הממשלה לנהוג באיפוק, עבר ללא אירועים מיוחדים.

ביקורו של פייגלין התקיים על רקע של ארצות הברית וירדן, לבלום את ההסלמה בסוגיית הר הבית. גם ראש הממשלה שב וקרא הבוקר להרגעת הרוחות. "מה שנדרש כרגע זה אחריות ואיפוק. והדבר הזה נכון תמיד אבל הוא נכון בייחוד עכשיו, כשהמזרח התיכון כולו נשטף בשטף של קנאות איסלאמית", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

לדברי ראש הממשלה, "קיימתי מגעים ב-48 השעות האחרונות עם גורמים מסביבנו וגם עם מזכיר המדינה קרי כדי להרגיע את הרוחות, ולכן גם פניתי אמש ליו"ר הכנסת ואני פונה היום לחברי הכנסת מכל חלקי הבית וגם לחברי השרים – אלה ימים רגישים במיוחד, אל לנו לשחק לקיצונים שבאויבנו". לדבריו, "אני מבקש מכם להצטרף אליי במטרה לשמר את הסדר הקיים, שאיש לא ייפגע, בוודאי לא הזכות שלנו לעלות להר, אבל לא לשנות את הסידורים. אני מבקש גם להימנע מיוזמות פרטיות וגם מאמירות בלתי מרוסנות".

פייגלין סמוך למתחם הר הבית, הבוקרצילום: אי-אף-פי

קריאתו של נתניהו לחברי הכנסת הגיעה בין השאר אחרי ששר השיכון אורי אריאל פרסם אתמול סטטוס מזלזל בו תקף בחריפות את ממשלת ירדן. אריאל פרסם את הדברים בתגובה להודעת דובר ממשלת ירדן לפיה המשך פעולותיה של ישראל במזרח ירושלים והנסיונות לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית מסכנים את הסכם השלום בין המדינות, שאך לפני מספר ימים צויינו 20 שנה לחתימתו.

"אני שומע את הירדנים מאיימים על הסכם השלום ותוהה אם הם שכחו את מלחמת ששת הימים ואת כל השנים בהן ישראל הייתה למלך חוסיין למשען", כתב אריאל. "הר הבית וירושלים הן בריבונות ישראלית בדיוק כמו שעמאן היא בריבונות מוחלטת של ירדן וכדאי שהם יפנימו את זה".

ואולם זמן קצר בלבד אחרי שנתניהו פרסם אתמול דברים דומים, הודיע ח"כ פייגלין ממפלגתו של ראש הממשלה כי בכוונתו לעלות כבר היום בשעת בוקר מוקדמת להר הבית, חרף המתיחות. "ביום שישי נפתח ההר לתפילת מוסלמים", אמר פייגלין בעצרת תפילה לשלומו של יהודה גליק שנערכה אמש בירושלים בהשתתפות כ-300 איש, "כלומר הודעת השר לביטחון פנים כי 'הר הבית ייסגר לכולם עד להודעה חדשה' התמסמסה כצפוי בתוך פחות מיממה. היות וההר פתוח, אעלה אליו בשמונה בבוקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ