עיתון כוויתי: נתניהו והמלך עבדאללה נפגשו שלשום בחשאי

לפי הדיווח בעיתון אליו הודלפו בעבר פרסומים מלשכת רה"מ, השניים דנו במתיחות בירושלים. לשכת נתניהו והצד הירדני טרם אישרו את הפרסום

ברק רביד
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד
ג'קי חורי

העיתון הכוויתי אל-ג'רידה דיווח הבוקר (שני) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בחשאי בשבת עם מלך ירדן עבדאללה השני בעמאן. על פי הדיווח, הפגישה שאורגנה בדחיפות עסקה בהסלמה במזרח ירושלים ובמתיחות סביב הר הבית. מלשכת נתניהו ומהצד הירדני טרם נמסרה תגובה לפרסומים.

העיתון הכוויתי שימש בשנים האחרונות אמצעי להדלפת מידע מצד גורמים בלשכת ראש הממשלה. לא פעם פורסמו בעיתון זה דיווחים על המתרחש בלשכת נתניהו, אשר התבררו בדיעבד כנכונים. עם זאת, במקרים אחרים התבררו הדיווחים ככוזבים.

עבדאללה ונתניהו, ארכיוןצילום: אבי אוחיון, לע"מ

לפי הדיווח הבוקר, נתניהו ועבדאללה סיכמו במהלך הפגישה להגביר את התיאום בין ממשלת ישראל לבין הווקף הירדני שמנהל את הר הבית, במטרה להרגיע את המצב המתוח באזור. עוד דיווח העיתון כי נתניהו הבטיח למלך למנוע עלייה של יהודים להר הבית בתקופה הקרובה וכן להגדיר נהלים חדשים בנוגע לכניסת תיירים לאתר הקדוש.

עוד עולה מהדיווח כי ההודעה שפרסם נתניהו במוצאי שבת, ובה קרא להרגעת הרוחות סביב הר הבית, היתה תוצאה של פגישתו עם המלך הירדני. העיתון הכוויתי הוסיף כי המלך יידע על דבר הפגישה את הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, אשר מיד לאחר מכן פרסם הודעה שמשבחת את נסיונות ההרגעה הישראלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ