נסראללה: ישראל מנסה להטיל עלינו אימה, אך מה שראינו בעזה מרגיע אותנו

מזכ"ל חיזבאללה אמר כי בזמן עימות עם צה"ל, "לא תמצאו מקום שהטילים שלנו לא יגיעו אליו". על המהומות בי-ם: "ישראל מנסה לייהד את העיר"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל , חסן נסראללה, הדף הבוקר (שלישי) את מה שהגדיר כאיומי ישראל על לבנון ואמר כי הם "מסמלים חולשה". בפנייה לאזרחי ישראל אמר נסראללה כי בעת לחימה, "תצטרכו ולא תמצאו מקום שהטילים שלנו לא יגיעו אליו".

בנאום טלוויזיוני שנשא לרגל יום עשורא, אמר נסראללה כי חלק מכלי התקשורת הישראל מדברים על היחלשות חיזבאללה כתוצאה מהמלחמה בסוריה. "אלה יודעים שהם מדברים בניגוד לעובדות, כל מה שראינו בעזה מרגיע אותנו מבחינת כוחו של האויב", אמר. הוא הוסיף כי ארגונו מודע לכך שישראל עסוקה באיסוף מודיעין על חיזבאללה.

לדברי נסראללה, "כל הדיווחים על דאגה וחשש (בקרב חיזבאללה) הם חלק מהניסיון הישראלי להטיל אימה על העם הלבנוני, אבל זה לא מפחיד אותנו. מה שמונע מישראל לתקוף אותנו הוא המודעות לכך שעין החיזבאללה וההתנגדות עדיין עוקבת ובוחנת אחרי המתרחש בגבול הצפון".

נסראללה נואם בבירות, אתמולצילום: רויטרס

בהתייחס אמר נסראללה כי ישראל מנצלת את חוסר היציבות בו שרוי העולם המוסלמי כדי להגשים את החלום לייהד את ירושלים ולשלוט על הר הבית. "מסגד אל אקצא נמצא בסכנה גדולה ואמיתית והמקום הקדוש הזה הוא באחריות כל הבכירים והאחראים בעולם האיסלאמי", אמר. "כולם מחויבים לנקוט עמדה ברורה ואסור שהמחלוקות בינינו ימנעו מאיתנו לנקוט עמדה".

נסראללה תקף בנאומו גם את הארגונים האיסלאמיים שנלחמים בסוריה ועיראק, ובראשם . "כל הרצח שקורה בסוריה ומה שקורה מסביב מחזק את עמדתנו בכל הנוגע לצדקת דרכנו בסוריה. בהתחלה העולם התלכד נגד סוריה, ועכשיו מבינים שסוריה לא תיפול כי אין קיום לתהליך האיסלאמיזציה, שרואה בכולם ככופרים. הם יפסידו בכל המדינות והחזיתות ויש לנו הכבוד להיות חלק מהחזית הזאת", אמר.

בהתייחס לכך ביקש מזכ"ל חיזבאללה להבהיר שארגונו אינו שותף נגד המדינה האיסלאמית, אלא רואה בארה"ב והמערב, כולל ישראל, כמי שיצרו ועודדו את דאע"ש לפרק את המזרח התיכון. "המערכה שלנו היא מול ההשתלטות האמריקאית, האויב הציוני והזרמים האיסלאמיים הרדיקליים", ציין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ