אהרונוביץ': כל פיגוע צריך להסתיים במות המחבל בזירה

השר לביטחון פנים שיבח את פעולת שוטרי מג"ב שירו למוות במחבל בירושלים. השר בנט: "אבו מאזן הוא נהג מכונית המוות, המחבלים הם שליחיו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע היום (רביעי) לזירת הפיגוע בירושלים ושיבח את שוטרי מג"ב שירו למוות במחבל הפלסטיני שביצע את פיגוע הדריסה בו נהרג אדם אחר ונפצעו 13. לדברי אהרונוביץ', "הפעולה של קצין המג"ב, שדלק אחרי המחבל והרג אותו במהירות, היא פעולה נכונה ומקצועית וכך הייתי רוצה שיסתיימו האירועים. מחבל שפוגע באזרחים דינו להיהרג".

אהרונוביץ' הוסיף כי "הפריסה של המשטרה מרבית, בדגש על שכונות התפר. אנחנו נמשיך לשמור על ירושלים – עיר רגישה שעוברת ימים לא קלים, וזה כנראה לא האירוע האחרון".

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, אמר בזירת הפיגוע כי "אנחנו נמצאים באירוע חמור מאוד שחזר על האירוע שראינו לפני כמה ימים במתווה של פיגוע דריסה. לא ניתן לאירועים האלה להימשך. זה תהליך ארוך וצריך להבין שביטחון אי אפשר לעשות ביום. העלינו לכאן אלף שוטרים ואם צריך נעלה עוד כדי להשיב את הביטחון. לא נתפשר. המחיר יקר".

ראש העיר ירושלים, שהגיע גם הוא לזירה, הוסיף כי "קצין מג"ב לקח אחריות וחיסל את המחבל. מטרת המחבלים היא לשבש את חיינו. מבחינתם ככל שאנחנו חוששים יותר ולא ממשיכים בשגרה מבחינתם זה הישג ואנחנו לא צריכים לתת את ההישג הזה למחבלים. נעשה כל מה שצריך כדי לסייע למשטרה וביחד ננצח את המלחמה אנחנו יושבים עכשיו עם אנשי הרכבת הקלה ונראה מה אפשר לעשות כדי להגדיל את המיגון".

שר החוץ אביגדור ליברמן, כתב בדף הפייסבוק שלו כי פיגוע הדריסה הוא תוצאה ישירה של המכתב ששלח אבו מאזן למשפחתו של המחבל שירה ביהודה גליק. "פניתי במכתב לשרי החוץ של הקהילה הבינ״ל ובו כתבתי כי ההסתה של יו״ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, ובמיוחד מכתב התנחומים והעידוד שכתב למחבל שירה ביהודה גליק, היא הסיבה לפיגוע שהתרחש היום בירושלים... לקהילה הבינ״ל אסור לשתוק על המכתב שכתב אבו-מאזן. הנהגה כמו זו של הרש״פ, שמאדירה ומעודדת טרור, יוצרת ״יישות טרורקרטית״ שמביאה רק לעוד ועוד שפיכות דמים".

שר הכלכלה נפתלי בנט מסר זמן קצר אחרי קבלת הדיווח על הפיגוע כי "אבו מאזן הוא הנהג במכוניות המוות בירושלים, והמחבלים הם רק שליחיו". לדבריו, "מדינת ישראל צריכה לפעול ולהגיד בקול ברור כי ממשלת הפתח-חמאס היא רשות טרור ויש לפעול מולה בהתאם. אין כיפת ברזל נגד נהגי מכוניות, ואזרחי ישראל לא יוכלו לחיות בלי הרתעה וריבונות בעיר בירתם. ביטחון הוא לא מותרות". 

שוטרים בזירת הפיגוע, היוםצילום: רויטרס

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, חבר מפלגתו של בנט, כתב בדף הפייסבוק שלו: "הטרור הערבי בירושלים ממשיך ומתעצם. מי שלא נלחם בטרור כשהוא קטן מזמין את הפיגוע הבא. ראש הממשלה חייב לשנות כיוון, לנקוט ביד קשה נגד כל גילוי של אלימות ולשבור את הטרור. צריך להמשיך ולהחמיר את העונש על מחבלים ובני משפחותיהם. רק הרתעה חזקה תמנע את הפיגוע הבא".

גם יושב ראש תנועת ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי, הגיב היום לפיגוע הדריסה בירושלים ואמר: "אינתיפאדה מתרחשת בבירת ישראל, והממשלה נוהגת כבת יענה. על ראש הממשלה לקחת אחריות ולטפל בכל הכוח ובכל האמצעים למיגור הטרור שמשתולל בחסות ובעידוד אבו מאזן".

בתגובה לדבריו של אהרונוביץ', מסא ארגון בצלם כי הוא "רואה בדאגה רבה את התבטאותו החמורה של השר לביטחון הפנים היום לפיה 'מחבל שפוגע באזרחים דינו להיהרג'. קריאה מקוממת זו של שר בממשלה להפרת חוק ולהוצאה להורג ללא משפט ראויה לכל גינוי, ודאי כשהיא באה מהשר הממונה על אכיפת החוק. ראוי שראש הממשלה יבהיר לשר לביטחון הפנים, לגורמי אכיפת החוק ולציבור ככלל, את אי החוקיות הגלומה בדבריו של השר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ