אלדד יניב ליועמ"ש: אייזנקוט מסר עדות שקר בפרשת הרפז, בדוק מועמדותו

יועצו של ברק לשעבר טוען שאייזנקוט לא סיפר למי הראה את המסמך. הוא דורש לדעת אם וינשטיין בחן זאת לפני הכשרת מועמדותו לרמטכ"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

יועצו לשעבר של שר הביטחון אהוד ברקאלדד יניב, פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בטענה שהעדות שמסר האלוף גדי אייזנקוט במשטרה בפרשת הרפז היתה עדות שקר. זאת לאחר שווינשטיין העביר לשר הביטחון משה יעלון חוות דעת לפיה יוכל להגן מבחינה משפטית על מינויו של אייזנקוט לתפקיד הרמטכ"ל הבא, שכן לא ידוע על אירוע בעברו הפוסל את מועמדותו.

בפנייה של יניב, שהוגשה באמצעות עורך הדין לוליק אסל, מצוטטות עדויותיו של אייזנקוט במשטרה ונכתב כי ״האלוף אייזנקוט העלים מן התשובה (בפני המשטרה) עובדה מרכזית שאותה ידע היטב ואשר אותה ניסו החוקרים לחשוף והיא למי עוד הראה את המסמך, וזאת על מנת שיוכלו לחשוף כיצד הגיע מסמך הרפז לידיעת ערוץ 2״.

בציטוטים המובאים בפנייה טען אייזנקוט בעדותו הראשונה במשטרה, בעת שנשאל עם מי דיבר על המסמך, כי דיבר עם בני גנץ ועם אבי מזרחי (אלוף נוסף במטה הכללי שבינתיים השתחרר משירותו בצה"ל).

אייזנקוט. רוב האלופים במטכ"ל סבורים כי הוא המועמד המועדף לרמטכ"לותצילום: חגי פריד

רק בעדותו השנייה מסר אייזנקוט כי שוחח עם חברו הקרוב, אל"מ (במיל') גבי סיבוני, אודות המסמך, ואף העביר לו עותק מהמסמך. המסמך שהודלף לבסוף לערוץ 2 היה מעותק נוסף שהגיע לידי סיבוני, ולא מזה שהעביר לו אייזנקוט.

יניב מבקש מהיועץ המשפטי לממשלה לברר אם בחן את משמעות מעשיו של האלוף אייזנקוט לפני שהכשיר את מועמדותו לתפקיד הרמטכ"ל, וכן אם בחן "את המשמעות הערכית והנורמטיבית (ובוודאי עמידתה בסתירה לרוח צה"ל וערכיו) שבהתנהגותו של האלוף אייזנקוט, במיוחד כשמדובר במועמדות לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל (להבדיל מההיבט הפלילי של מעשיו ככל שקיים כזה בכלל", לשון הפנייה).

כמו כן, שואל יניב אם וינשטיין מתכוון להגיש לוועדת טירקל את עדויותיו של אייזנקוט במשטרה ואת דו"ח סיכום החקירה של המשטרה בעניין פרשת הרפז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ