משרד החוץ הנחה לא לתת ויזה לאזרחי מדינות אפריקה הנגועות באבולה

נציגויות ישראל בעולם קיבלו הנחיה חשאית שלא להעניק אשרות לאזרחי סיירה לאון, ליבריה וגינאה וכן לאזרחים זרים שביקרו לאחרונה באחת מהן

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

משרד החוץ העביר אתמול (חמישי) הנחיה סודית לכל נציגויות ישראל ברחבי העולם שאוסרת להעניק אשרות כניסה לישראל לאזרחים של שלוש מדינות אפריקאיות בהן משתוללת מגיפת האבולה. ההנחיה ניתנה במסגרת הנסיונות למנוע הגעה של נשאי נגיף האבולה לישראל.

מקור במשרד החוץ ציין כי ראש החטיבה הקונסולרית יגאל צרפתי שיגר מברק מסווג לכל נציגויות ישראל, בו הנחה לא להעניק ויזות לאזרחי סיירה לאון, ליבריה וגינאה שמגיעים לשגרירויות או לקונסוליות ישראל ברחבי העולם ומבקשים לקבל אשרות כניסה.

בהנחיה שנשלחה לנציגויות נכתב כי יש להימנע ממתן ויזה גם לאזרחים זרים שביקרו בתקופה האחרונה באחת משלוש המדינות האפריקאיות הללו, בהן מתו אלפי בני-אדם שנדבקו בווירוס האבולה. צרפתי כתב במברק כי יש לשמור על ההנחיה בחשאיות ולהימנע מלפרסם אותה בפומבי.

תרגיל התגוננות מהתפרצות אבולה בנתב"ג, בחודש שעברצילום: קובי גדעון / לע"מ

ההחלטה להפסיק לתת ויזות לאזרחי סיירה לאון, ליבריה וגינאה ובכך למנוע באופן מוחלט את כניסתם לישראל הינה חריגה ביותר. ממשלת ארה"ב וממשלות נוספות במערב נמנעו עד כה מנקיטת צעד שכזה. מדובר בצעד החריף ביותר בו נקטה ישראל עד כה במסגרת נסיונותיה למנוע כניסה של נשאי אבולה לשטח המדינה.  

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בשבועות האחרונים כמה דיונים בנושא ההיערכות לאפשרות של התפשטות מגפת האבולה לישראל. בדיונים הציג נתניהו את מגיפת האבולה כאחד משלושת האיומים על גבולות ישראל לצד "מסתננים בלתי חוקיים וטרור". נתניהו ציין כי "מדינת ישראל נערכת על מנת לעצור ככל האפשר כניסה של חולי אבולה לגבולותיה, כחלק מהמאמץ שאנחנו עושים כדי להגן על הגבולות...".  

בחודש אוגוסט פרסם משרד החוץ אזהרת מסע שקראה לישראלים להימנע מנסיעות לליבריה, סיירה לאון וגינאה מחשש להידבקות בווירוס האבולה. בתחילת אוקטובר הוחלט לתשאל ישראלים ותיירים שבאו לישראל משלוש מדינות אלה עם הגיעם למעברי הגבול השונים. כמו כן, נמדד חום הנוסעים והם נדרשים למלא טפסים עם פרטיהם האישיים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ