המשטרה: נתיחת גופתו של נהג אגד הפלסטיני מעידה כי התאבד

גל שמועות במזרח ירושלים לפיו הנהג נרצח בידי יהודים עורר עימותים בעיר. משפחתו דוחה את הודעת המשטרה וממשיכה לטעון כי נרצח

ניר חסון
ניר חסון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה הודיעה היום (שני) כי דו"ח הנתיחה הפתולוגי בגופתו של יוסף חסן ראמוני, נהג אגד שנמצא אתמול בלילה ללא רוח חיים בתוך האוטובוס שלו בירושלים, קובע כי אין חשד לפלילים וכי לא ניכרים על הגופה סימני אלימות. מסקנת הד"וח היא שראמוני שם קץ לחייו. עם זאת, סוכנות הידיעות מען דיווחה הערב כי המסקנות של הפתולוג הפלסטיני, ד"ר סאבר אל־עלול, שהשתתף בנתיחה מטעם המשפחה, הפוכות. 

לפי הדיווח, אל־עלול מניח כי סיבת המוות היא רצח ולא התאבדות. אלפים השתתפו הערב בהלווייתו של ראמוני בשכונת אבו דיס. את התייחסותו של אל־עלול לפרסום ב"מען" ולסתירות העולות ממנו בהשוואה לקביעת המכון הפתולוגי לא ניתן היה להשיג.

מאז היוודע דבר מותו של ראמוני, עלה שוב המתח במזרח ירושלים. אתמול בלילה פרצו הפרות סדר נרחבות בשכונות אבו דיס, א־טור, ואדי ג'וז ובמקומות נוספים. היום בבוקר יידו פלסטינים אבנים לעבר כלי רכב בדרך העופל, הסמוכה לכותל. במקום נתפסו שלושה ילדים בני 12-10. הם שוחררו לאחר שהוריהם זומנו לבירור. בשכונת שייח ג'ראח נפגע נהג יהודי קל מאבן שהושלכה לעברו. 

בני משפחת ההרוג אמרו כי הם דוחים את הודעת המשטרה שבה נמסרה תוצאת דו"ח הנתיחה, והמשיכו לדבוק בגרסה לפיה הוא נרצח. אחיו, אוסמה ראמוני, אמר ל"הארץ" כי יוסף לא היה במשבר. לדבריו, "לאחי היה הכל בחיים, מיליון אחוז שלא התאבד".

נהג אגד, יוסף ראמוני

עו"ד מוחמד מחמוד, המייצג את המשפחה, קיבל היום לידיו את תמצית הדו"ח של אל־עלול. לדבריו, למרות שבמסמך נכתב כי לא היו על הגופה סימני אלימות, הרופא הפלסטיני מעריך כי ראמוני נרצח ולא התאבד. מחמוד אמר עוד כי אל־עלול הצביע על כך שהמפרקת של ראמוני לא נשברה, וכן כי לא נמצאו סימנים כחולים ברגליים, המאפיינים גופות מתאבדים. עורך הדין אמר כי אל־עלול העלה את הסברה שעל הקורבן רוסס חומר מטשטש כלשהו לפני הריגתו, ומשום כך אין סימני אלימות על הגופה. דגימות רקמות ונוזלים שנלקחו מהגופה ייבדקו, אך התוצאות צפויות להתקבל רק בעוד כשלושה חודשים. 

עמיתיו הנהגים של ראמוני טענו כי הם נופלים קורבן לאלימות מצד צעירים יהודים מזה תקופה ארוכה. היום נרשמו שיבושים בתנועת האוטובוסים בירושלים בשל שביתת הנהגים הפלסטינים במחאה על מותו של ראמוני. השיבושים צפויים להימשך גם מחר. מאגד נמסר כי החברה נערכת לתגבר את מערך הנהגים גם באמצעות שימוש במלאי החברה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ