עבאס: לא נחכה עוד, ההצעה הפלסטינית תוגש בקרוב למועצת הביטחון

בכינוס של הליגה הערבית בקהיר, אמר נשיא הרשות כי ממשלת ישראל פועלת להקים משטר אפרטהייד וביקש את תמיכת המדינות הערביות בהצעה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) נאם היום (שבת) בכינוס ועדת המעקב של הליגה הערבית בקהיר, שעסק בהצעה הפלסטינית הקוראת לסיום הכיבוש הישראלי ולהכרה במדינה פלסטינית בגבולות 1967. "אין באפשרותנו לחכות עוד, כי ישראל ממשיכה בתוקפנות שלה ובהפקעת האדמות ובקביעת עובדות בשטח על ידי המשך בנייה בהתנחלויות", אמר עבאס. "ממשלת ישראל לא רוצה מסיבות פנימיות לקבוע את גבולותיה ואנחנו לא יכולים להמשיך במצב כזה".  עבאס צפוי לקבל את אישור הוועדה להגשת ההצעה, והיא תוגש בימים הקרובים למועצת הביטחון.

עבאס הוסיף כי יפעל ל"הצטרפות לארגונים הבינלאומיים, כולל בית הדין הבינלאומי בהאג", וכן יבחן את הפסקת התיאום הביטחוני. "ישראל צריכה לקחת אחריות על השטח. כל זה יקרה, אם לא תתקבל ההצעה במועצת הביטחון ואי קידום תהליך מדיני ומשא ומתן על פי מתווה ברור שביסודו הכרה בגבולות 67' וסיום  הכיבוש".

נשיא הרשות הפלסטיני מחמוד עבאס (מימין) עם מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי בקהיר, אתמול

לפי עבאס, "החזרה למשא ומתן אפשרית אם ישראל תסכים להקפאה מלאה של ההתנחלויות כולל בירושלים, שחרור הפעימה הרביעית של האסירים הוותיקים וקביעת לוח זמנים למשא ומתן שיתחיל בקביעת הגבולות". הנשיא הפלסטיני אמר עוד כי במקום קידום התהליך המדיני, ממשלת ישראל פועלת להקים משטר אפרטהייד, ובתוך כך לדבריו, הפעלת אוטובוסים ליהודים בלבד, החלת החוק הישראלי על ההתנחלויות, חוק הלאום וחוק הצהרת נאמנות.

לדבריו, "ישראל רוצה שרצועת עזה תישאר מנותקת מהגדה המערבית והפעלת רשות פלסטינית שתשלם משכורות ותדאג שהמצב יישאר על פי הסטטוס קוו הקיים שאי אפשר להשלים איתו". הוא הוסיף כי בעקבות הדחיות החוזרות והנשנות של הגשת ההצעה, "כמעט הפכנו ללעג", ודרש את תמיכת הליגה הערבית.

תגובות