גילי כהן
גילי כהן

הערה פיקודית תירשם למפקד חטיבת גבעתי, אל"ם עופר וינטר. כך המליץ היום (שישי) תחקיר מפקד פיקוד הדרום, האלוף סמי תורג'מן שבדק את פרשת גבעתי, בה נחשד מפקד גדוד צבר, סא"ל לירן חג'בי, בהטרדה מינית, מעשה מגונה ושיבוש הליכי חקירה. חג'בי מעורב גם בשורת בעיות נוספות שהתגלו בגדוד: הטרדה מינית של שני חיילים שלא דווחה למצ"ח, חשד לאי דיווח ראוי על תאונות בגדוד ואי סדרים נוספים.

היום הוצג לרמטכ״ל בני גנץ התחקיר הפיקודי שביצע מפקד פיקוד הדרום, במסגרתו הוחלט כי תירשם לאל"ם וינטר הערה פיקודית מטעם מפקד הפיקוד, האלוף תורג'מן. בהודעה שפרסם דובר צה"ל נכתב כי "מעורבות המפקדים הבכירים באירוע, מפקד פיקוד הדרום ומפקד חטיבת גבעתי, היתה מקצועית, ערכית וחדה וכי על סמך ממצאי התחקיר, לא עולים ממנו ליקויים הנוגעים להסתרה או העברת תמונת נתונים שגויה מצד מח"ט גבעתי, אל"ם עופר וינטר".

עם זאת, הוחלט לרשום הערה למפקד חטיבת גבעתי, לאחר שלא הקפיד על ביצוע הנהלים הנדרשים באירועים מסוג אלו. בצבא לא מסרו אילו נהלים לא ביצע אל"ם וינטר, אך ככל הנראה מדובר באי דיווח על החשדות להטרדות מיניות למשטרה הצבאית החוקרת.

עופר וינטר בערב הוקרה למשתתפים בצוק איתן, לפני כחודשייםצילום: תומר אפלבאום

גנץ אמר בפגישה שערך עם מפקד גבעתי כי במקרה זה נדרש היה לפעול על פי הנהלים והפקודות. עוד נמסר בהודעת הצבא כי הרמטכ"ל הנחה לרענן ולחדד את הנהלים באירועים מסוג זה בצה"ל, ולוודא כי הם מתקיימים ללא דופי. בצבא הוסיפו כי "הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום הביעו את אמונם המלא בחטיבת גבעתי ובמפקדה אל"ם עופר וינטר".

זהו הצעד הפיקודי השני שננקט בפרשת גבעתי, לאחר שהרמטכ"ל החליט להדיח את מפקד גדוד צבר. חקירת המצ"ח בפרשה עדיין מתנהלת.

עורך דינו של מח״ט גבעתי, עו״ד עודד סבוראי, המייצגו מטעם הסנגוריה הצבאית, מסר בתגובה להודעת דובר צה"ל כי "העובדה כי טיפולו של מח״ט גבעתי באירוע היה ערכי וכי לא היה טיוח, סוכמה היום הן על ידי הרמטכ"ל והן על ידי מפקד פיקוד הדרום ובכך אנו תקווה כי יסתיים מחול השדים שהתחולל בשבועות האחרונים שלא בצדק סביב וינטר. אל"ם וינטר הינו קצין ערכי, ישר ומקצועי ובכוונתו להמשיך ולעסוק בהכנת החטיבה לאתגרים המבצעיים העומדים בפניה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ