עימות חריג בין אנשי הקונסוליה האמריקאית למתנחלים בגדה

אבנים יודו לעבר שיירת מכוניות שהגיעה לאזור המאחז עדי עד במטרה לבדוק תלונת פלסטינים על השחתת שתילי עצי זית. איש לא נפגע אך נזק נגרם לרכב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עימות חריג אירע בצהריים בין מתנחלים לאנשי הקונסוליה האמריקאית בירושלים: מתנחלים מהמאחז עדי עד שבגדה יידו בצהריים (שישי) אבנים אל עבר שיירת כלי רכב של דיפלומטים מהקונסוליה. לא היו נפגעים אולם נזק נגרם לכלי רכב.

האירוע התרחש כאשר שיירה של אנשי הקונסוליה בירושלים הגיעה לאזור, מלווה בפלסטינים, כדי לבדוק תלונה של תושבים בכפר תורמוס עיא על כך שאתמול השחיתו מתנחלים 5,000 שתילי זית במקום. מדובר בחלקה חדשה שעובדה לאחר שנים של מאבק משפטי.

כאשר השיירה הגיעה למקום התקרבו אליהם מתנחלים מהמאחז, ובמקום התפתח עימות בו יודו אבנים לעבר כלי הרכב ממוגני הירי ונגרם להם נזק קל. אחד מתושבי עד עד שסירב להיחשף בשמו אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מאבטחי השיירה כיוונו אקדח ורובה M-16 לעבר המתנחלים. מהמשטרה נמסר כי הביקור לא תואם עם גורמי הביטחון וכי המאבטחים האמריקנים לא שלפו את נשקם במהלך התקרית. 

רכב הקונסוליה האמריקאית, היום צילום: עמוד הפייסבוק של זכריה סדה

ממשרד החוץ האמריקאי טרם נמסרה תגובה. 

בחודש שעבר מת באותו האזור השר הפלסטיני לענייני המאבק בגדר ההפרדה, זיאד אבו עין. השר השתתף בהפגנה שהיתה חלק ממאבקם של הכפרים תורמוס עיא ואל-מורייר נגד המאחז עדי עד, שהשתלט על אדמותיהם ומונע מהם לעבד אותן.

מותו גרם למתיחות מוגברת בין הרשות הפלסטינית לישראל משום שהפלסטינים האשימו את צה"ל באחריות למקרה. עם זאת המכון הישראלי לרפואה משפטית שהשתתף בנתיחת גופתו של אבו עין קבע כי מותו נגרם כתוצאה מהתקף לב. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ