גילי כהן
גילי כהן

שלושה פלסטינים שהקימו חוליית טרור המזוהה עם ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) נעצרו לפני כחודשיים בחברון - כך הודיע היום (ראשון) השב"כ. המעצרים בוצעו בשיתוף צה"ל. לפי שב"כ, חברי החוליה תכננו לבצע פיגועים ובאחד המקרים השליך אחד מהם מטען לעבר כוח צה"ל ולא היו נפגעים. 

נגד אחד הפלסטינים, מוחמד זרו, הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה, המייחס לו עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת. כתב האישום כנגד זרו, שפורסם לפני כשבועיים, מצביע כי "הנאשם פעל בצוותא עם אדם אחר להקים חוליה צבאית של ארגון דאעש כאשר בכוונתם לרכוש אמל"ח לצורך ביצוע פיגוע כנגד מדינת ישראל והרשות הפלסטינית", כך לשון הודעת הפרקליטות הצבאית בנושא. נגד שני מעורבים הנוספים יוגשו כתבי אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה בימים הקרובים.

אחמד שחאדה, קצאי מסוודה ומחמד זרו החשודים בהקמת חוליית טרור המזוהה עם דאעשצילום: תקשורת שב"כ

לפי השב"כ, אחד המעורבים הודה בחקירתו בכוונתו להקים חוליה צבאית של דאעש, לצורך ביצוע פיגועים. הוא הודה כי ייצר מטענים, ובמקרה אחד השליך אותו לעבר כוח צה"ל. בשב"כ טוענים כי בחקירה עלה כי שניים מחברי החולייה תכננו לרצוח חייל צה"ל ולהשתמש בנשקו (ואף במדים) לצורך ביצוע פיגוע ירי. השניים, כך לפי השב"כ, יצאו למימוש הפיגוע, אך שבו על עקבותיהם מבלי לבצעו.

בחודש שעבר פורסם כי חמישה פלסטינים, תושבת ג'נין וארבעה תושבי הכפר עטיל שליד טול כרם, נעצרו  בחשד שתכננו לבצע פיגוע התאבדות באמצעות חגורת נפץ באזור תל־אביב ופיגועים נוספים והודו במעשים. נגד שניים מהם הוגש כתב אישום. לפי שב"כ, החוליה שתכננה את הפיגוע היתה בקשר עם פעיל ברצועת עזה שהיה אמור לסייע בהכנת חגורת הנפץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ