יעלון על ארגון להב"ה: "תופעה חשוכה ומסוכנת שאין לה קשר לימין השפוי"

שר הביטחון, שמקדם הכרזה על הארגון כהתאחדות בלתי חוקית, טען בדף הפייסבוק שלו כי יש להילחם באנשיו "בכל דרך שהחוק מתיר"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שמקדם הכרזה על ארגון להב"ה כ"התאחדות בלתי מותרת" וביקש מהשב"כ לגבש בעניין חוות דעת, טען היום (שני) כי "חברי ארגון להב"ה מכונים בטעות 'ימין קיצוני'. הם לא מייצגים בעיניי שום ימין, לפחות לא הימין שאני מכיר. הם פשוט מייצגים תופעה חשוכה ומסוכנת שאין לה קשר לימין השפוי, שומר החוק והליברלי". יעלון כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי "כולנו, אנשי ימין ושמאל מכל הגוונים, חייבים להתאחד נגד תופעות מסוכנות שכאלו, ולהילחם בהן בחורמה בכל דרך שהחוק מתיר לנו".

יעלון הוסיף כי אסור למדינה "להרשות תופעות גזעניות המסכנות באופן ממשי את מרקם החיים כאן", והסביר כי ישראל חייבת להיאבק "בניסיונות להפלות בין בני אדם רק בשל גזעם, צבעם, מינם או העדפת המינית".

בדף הפייסבוק שלו כתב שר הביטחון כי "מי שמפיץ שנאה בדרכים כאלו ואחרות כלפי המיעוט הערבי בפרט וכלפי כל מי ששונה בכלל – הוא מסוכן לחברה הישראלית רבת הגוונים, ואינו מייצג את הערכים היהודיים עליהם גדלנו ולאורם חובתנו להוביל את מדינת ישראל".

אתמול פורסם בחדשות ערוץ 2 כי יעלון מקדם הכרזה על ארגון להב"ה כ"התאחדות בלתי מותרת", ושהשר ביקש מגורמי ביטחון, בהם שירות הביטחון הכללי (שב"כ), לגבש חוות דעת בעניין הארגון. כמו כן, במערכת ביקשו לקבל גם חוות דעת משפטית מהיועץ המשפטי למערכת הביטחון.

על פי גורמי ביטחון, נבחנת האפשרות להגדיר את להב"ה כארגון טרור, אך הדבר תלוי בחוות הדעת שיתקבלו. במערכת הביטחון מתכוונים לגבש בתקופה הקרובה את חוות הדעת הביטחוניות ובהתאם לכך להטיל על להב"ה הגבלות שונות בכפוף לחוק. אם יוגדר הארגון כהתאחדות בלתי מותרת, ניתן יהיה לעקל רכוש מאנשיו. הגדרתו כארגון טרור תאפשר אף נקיטת צעדי ענישה נגד הארגון והפעילים בו.

שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני הביעה תמיכה במהלך שמקדם יעלון, ואמרה כי "ארגון להב"ה פועל מתוך מניעי שנאה, גזענות ולאומנות שכל מטרתו היא להכניס את הסכסוך לתוך ישראל ולהביא להסלמה ואלימות בתוכנו. טוב יעשה שר הביטחון משה יעלון אם יכריז ללא דיחוי על להב"ה כארגון טרור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ