נתניהו מגיב לדברי ברק ל"הארץ": הוא עדיין לא התפכח וממשיך להציג עמדות חסרות אחריות

רה"מ כתב ברשתות החברתיות את תגובתו לראיון עם שר הביטחון לשעבר, שהזהיר כי ישראל תחת הנהגתו נמצאת בדרך לאסון: "אנשי השמאל עדיין מנסים למכור לציבור את חלום המזה"ת החדש שהפך מזמן לחלום בלהות"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם הערב (חמישי) תגובה בדף הפייסבוק ובטוויטר שלו לדברי שר הביטחון לשעבר אהוד ברק בריאיון ל"הארץ".

אהוד ברק מזהיר שישראל תחת נתניהו בדרך לאסון - הכתבה המלאה

לדברי נתניהו, "זו תגובתי לראיון עם אהוד ברק, שלא תזכו לקרוא מחר בעיתון 'הארץ': לשר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, ישנן זכויות רבות בביטחון ישראל. בהנהגתי, שנינו עבדנו באופן הדוק על מנת לשמור על ביטחון המדינה, מתוך אחריות ושיקול דעת.

"יחד עם זאת, בנושא המדיני ברק עדיין לא התפכח וממשיך להציג עמדות שמאליות חסרות אחריות בדיוק כמו חבריו למחנה השמאל, ציפי ובוז'י. חרף התפשטות האיסלאם הקיצוני באזורינו, ובכל העולם, כפי שראינו רק השבוע בפיגוע הרצחני בצרפת, אנשי השמאל ברק, ציפי ובוז'י עדיין מנסים למכור לציבור את חלום המזרח התיכון החדש שהפך מזמן לחלום בלהות".

לדבריו, "אם היו מתממשות ההזיות של אנשי מפלגת העבודה לדורותיה, היו אנשי דעא"ש משכשכים היום את רגליהם על שפת הכנרת. בזמן שהפלסטינים מנסים לגרור את חיילי צה"ל לבית הדין הפלילי בהאג, ראשי השמאל ממשיכים להיאחז באבו מאזן ומבקשים להחזיר את ישראל למדיניות של ויתורים ונסיגות".

עוד כתב נתניהו: "אני, כראש ממשלה, אמשיך לקדם במקביל את הציר השקט עם הגורמים המתונים בעולם הערבי, שרק הם יוכלו לאלץ את הפלסטינים להגיע להסדר מדיני שיבטיח את ביטחון ישראל.

בריאיון מתח ברק ביקורת על התנהלותו של נתניהו בקידום תהליך השלום ואמר בין השאר כי "בהתנהגות הגלויה שלו יש אלמנט חזק מאוד של פסימיות, של פסיביות, של העדפת ההימנעות מהפעולה והיגררות. אני, לא פעם, אמרתי לנתניהו וליברמן: אתם, יש לכם רטוריקה של עמוד שדרה מנירוסטה ופרקטיקה שהיא כמו הוכחה חיה לאמירה שאפשר להוציא את העם מהגלות, אבל הרבה יותר קשה להוציא את הגלות מהעם.  בסוף, כשאנחנו מגיעים לצמתים הכי חשובים וצריך לקבל החלטות, אולי ההחלטות הכי חשובות מאז הקמת המדינה, אתם נוהגים ומתנהגים כאילו אתם מעדיפים להיגרר לשם על ידי מציאות שתיכפה עליכם. מתחת לאינטגרל של ההמתנה שלכם קורים שני דברים. ראשית, לא מחכה בסוף הדרך הבטחה אלוהית או גן עדן, אלא דבר חמור מאוד. ושנית, בדרך לשם נהרגים הרבה מאוד אנשים".

כשנשאל ברק לאן מובילה לדעתו הפסיביות של נתניהו בעניין הפלסטיני השיב: "פסיביות והימנעות מפעולה גורמות לכך שבסוף נכפה עליך דבר שהוא הרבה פחות טוב ממה שהיית יכול להשיג. ויש תמיד את הסכנה הלא מבוטלת שתחצה בלי לחוש בכך את נקודת האל־חזור וכשתתעורר ותרצה מאוד את מה שהיה, פשוט לא תהיה אפשרות, אתה תידרדר במדרון חלקלק, וכבר היו דוגמאות במאה הקודמת ביבשת שכנה גם לדברים האלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ