תוצאות בדיקת הרעלים: נהג אגד שנמצא תלוי בירושלים לא הורעל

הממצאים עשויים לחזק את טענת ישראל לפיה הנהג, יוסף ראמוני, שנמצא ללא רוח חיים באוטובוס שלו בחודש נובמבר - התאבד ולא נרצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בדיקת הרעלים שנערכה בגופתו של נהג אגד, יוסף חסן ראמוני, מוכיחה כי האחרון לא סומם או הורעל לפני מותו. בחודש נובמבר נמצא ראמוני תלוי ללא רוח חיים באוטובוס שלו בירושלים. לאחר היוודע דבר מותו של ראמוני פרצו הפרות סדר נרחבות בשכונות אבו דיס, א-טור, ואדי ג'וז ובמקומות נוספים - לאור החשש כי הוא נרצח. 

ממצאי הדו"ח ראשוניים של המכון לרפואה משפטית, שפורסמו כיממה לאחר מציאת הגופה, העלו כי ראמוני התאבד בתלייה - ולא נמצאה כל אינדיקציה להתערבות גורם זר. בנתיחת הגופה נכח גם הפתולוג הפלסטיני ד"ר סאבר אל-עאלול. לטענת מנהל המכון ד"ר חן קוגל, לאורך כל התהליך היתה הסכמה מלאה באשר לניתוח הממצאים גם מצד ד"ר אל-עאלול. עם זאת, מאוחר יותר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי המסקנות של הפתולוג הפלסטיני היו דווקא הפוכות. לפי הדיווח, ד"ר אל-עאלול הניח כי סיבת המוות היא רצח ולא התאבדות. 

גם בני משפחת ההרוג דחו את הודעת המשטרה שבה נמסרה תוצאת דו"ח הנתיחה, והמשיכו לטעון כי ראמוני נרצח. אחיו, אוסמה ראמוני, אמר ל"הארץ" כי יוסף לא היה במשבר. לדבריו, "לאחי היה הכל בחיים, מיליון אחוז שלא התאבד".

עו"ד מוחמד מחמוד, המייצג את המשפחה, אמר לאחר שקיבל את תמצית הדו"ח של אל-עאלול כי הלה הצביע על כך שהמפרקת של ראמוני לא נשברה, וכן כי לא נמצאו סימנים כחולים ברגליים, המאפיינים גופות מתאבדים. עורך הדין אמר עוד כי אל-עאלול העלה את הסברה שעל הקורבן רוסס חומר מטשטש כלשהו לפני הריגתו, ומשום כך אין סימני אלימות על הגופה.

מלבד הנתיחה, דגימות ורקמות מנוזלי גופו של ראמוני הועברו למעבדה הטוקסיקולוגית של משרד הבריאות בבית החולים תל השומר, כדי לשלול אפשרות שהורעל או סומם. תוצאות בדיקה זו, כאמור, הגיעו כעת ומראות כי ראמוני לא הורעל וסומן, ולכן מחזקות את הסברה שהתאבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ