הרב של קריית מוצקין: "הקניון שורץ ערבים הצדים ברשתם בנות ישראל מסכנות"

במאמר באתר חב"ד און ליין תקף הרב דוד מאיר דרוקמן את הנשיא ריבלין בשל גינוי הצתת בית הספר הדו־לשוני בירושלים, וטען כי לארגון להב"ה מגיע פרס ישראל

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

רב העיר קריית מוצקין, דוד מאיר דרוקמן, פרסם בשבוע שעבר מאמר באתר האינטרנט חב"ד און ליין התוקף את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וכולל התבטאויות נגד אזרחים ערבים. במאמר שכותרתו "בוגי, אני טרוריסט גאה" תקף דרוקמן את יעלון על החלטתו לבחון אפשרות להכריז על ארגון להב"ה, שלפי פרסומיו פועל ל"מניעת התבוללות בארץ הקודש", ארגון טרור. המאמר נפתח במלים: "לא רק הקריון (מרכז קניות בקריית ביאליק – נ"ש) השורץ ערבים הצדים ברשתם בנות ישראל מסכנות, יום ולילה לא ישבותו, מלא וגדוש בעצי אשוח, אלא גם הרחוב הראשי של קריית חיים, רחוב אח"י אילת – מקום הולדתו של בוגי, לאורכו של כל הרחוב, מקושטים היו השבוע בתי הקפה והמסעדות, כולל בתי אוכל עם הכשר הרבנות, בסממני יום אידם הקשור לראשון בינואר. ואין פוצה פה ומצפצף".

דרוקמן אף התייחס במאמר ליחסם של שר הביטחון ושל הנשיא ראובן ריבלין להצתת בית הספר הדו־לשוני בירושלים בחודש נובמבר, אירוע שבגינו הוגשו כתבי אישום נגד שלושה פעילי להב"ה, וכתב: "לכשעצמי אינני מופתע כלל, מההידרדרות המוסרית והאידיאולוגית שמוצאת את ביטויה בהצהרתו האומללה של בוגי יעלון. זה בא בהמשך מתבקש וישיר לפרגון, להבנה ולחמלה ששידר 'כבוד הנשיא' ריבלין לבית הספר 'הדו לשוני' בירושלים, קרי, בית ספר שאינו אלא מכינה ובית יוצר בטוח להתבוללות".

לקראת סוף המאמר כותב דרוקמן: "אמת, אילו היה מדובר במדינה יהודית מתוקנת – מן הראוי היה לצפות שהמדינה תרומם ותוקיר ואף תעניק פרס ישראל לארגון להב"ה ולעומד בראשו". עוד הוא מוסיף: "כמו שבעבר, גם בעתיד, אם חלילה, אזדקק לחלץ בת ישראל משמד, הרי על יסוד ההלכה בשולחן ערוך שלמטרה זו מותר אפילו לחלל שבת... כמובן, שלא אהסס לבקש את סיועם ועזרתם של פעילי להב"ה ה' עליהם יחיו, ויתברכו אנשים צדיקים אלה בכל הברכות האמורות בתורה".

הרב דרוקמן (ראשון מימין) מפגין נגד תוכנית ההתנתקות, ב-2005צילום: תומר אפלבאום

בתגובה למאמר שלח יו"ר פורום תג מאיר (פורום ארגונים נגד גזענות בשם היהדות), גדי גבריהו, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, המשמש גם שר המשפטים. "אם עובד ציבור בדרגה כל כך בכירה מרשה לעצמו לשבח הצתת בית ספר בישראל מה יגידו אזובי הקיר?", כתב גבריהו במכתב, והוסיף: "התבטאויותיו הפומביות של הרב דרוקמן עולות לכדי הסתה לגזענות וכן המרדה שמטרתה להביא לידי שנאה לרשויות השלטון והמשפט וכן לעורר מדנים ואיבה בין חלקים שונים של האוכלוסייה בישראל. כאשר דברים אלו באים מפיו של רב המכהן בתפקיד ציבורי למותר לציין שהם אינם הולמים את מעמדו ובפרסום דברים נוהג הרב שלא כהלכה במילוי תפקידו".

זוהי לא פעם ראשונה שדרוקמן מתבטא בצורה שכזאת. בעבר עוכב הרב לחקירה לאחר שחתם על עצומת רבנים נגד העסקת ערבים, ולאורך השנים התגלו חילוקי דעות קשים בינו לבין ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, וחברי מועצה נוספים. בשבוע שעבר אף פורסם במקומון חדשות הקריות כי צורי מנהל תכתובות עם שרים, רבנים ראשיים, מבקר המדינה וגורמים בכירים נוספים כדי להעביר את הרב מתפקידו בגלל התנהלותו מעוררת המחלוקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ