עשרות פלסטינים השליכו ביצים ונעליים לעבר שר החוץ הקנדי

השר ג'ון בירד ביקר ברמאללה ונועד עם מקבילו הפלסטיני. הצעירים, רובם חברי פתח, הפגינו נגד עמדותיה של קנדה, אשר "מנוגדות לאינטרס הלאומי הפלסטיני"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עשרות צעירים פלסטינים, רובם תומכי פתח, הפגינו היום (ראשון) מול בניין משרד החוץ הפלסטיני ברמאללה, במחאה על ביקורו של שר החוץ הקנדי ג'ון בירד. כשבירד יצא מהפגישה השליכו לעברו הצעירים ביצים ונעליים, במחאה על עמדותיה של קנדה, אותן הגדירו כ"מנוגדות לאינטרס הלאומי הפלסטיני", ועל "תמיכתה בישראל בכל נושא".

קנדה נחשבת לאחת מידידותיה של ישראל. לפני כשנה הגיע ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, לביקור בכנסת והתקבל בחום רב. בנאום בכנסת אמר הרפר כי קמפיין החרמות והדה-לגיטימציה נגד ישראל במדינות המערב הינו "אנטישמיות חדשה", במסגרתה "תוקפים את היהודים דרך ביקורת נגד מדינת ישראל".הרפר נשא נאום חף מכל ביקורת על מדיניות ממשלת נתניהו והסתפק באמירה כללית כי תמיכה מוצקה בישראל אין פירושה שחברים יסכימו תמיד על הכל. "אין מדינה שמעבר לביקורת לגיטימית", אמר. מנגד אמר הרפר כי קנדה תומכת בישראל "כיוון שזה הדבר הנכון לעשות". לדבריו, "התמיכה במדינה היהודית היא עניין של חשיבות אסטרטגית ואינטרס לטווח רחוק מבחינתנו".

במסיבת עיתונאים עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) נמנע הרפר מלהתייחס מפורשות להתנחלויות בשטחים. כשנשאל הרפר בנושא אמר כי הוא אינו מעוניין "לייחד לרעה את ישראל במהלך הביקור באזור ולמתוח עליה ביקורת" אך הוסיף כי "עמדת ממשלת קנדה בנושא ההתנחלויות ידועה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ